Sport -

'Vatromet' na Lukama!

31.5.2005..

Sloboda - Vrbas 7:3

U derbiju zaelja ubjedljiva i vana pobjeda fudbalera Mrkonjike Slobode, koji su pruili najbolju partiju ovog proljea. Da su domai napadai bili malo precizniji, gosti bi doivjeli jo vei debakl.

Sloboda je povela u 13. minutu golom mladog uranovia, na idealno ubacivanje Miletia. U 25. minutu Dedi je centrirao, a uranovi pogodio za 2:0. U 36. minutu ve je bilo 3:0 za domaine, a strijelac je bio Stanarevi.

U drugom dijelu novi ataci domaih fudbalera. U 51. minutu poslije dodavanja uura, kapiten Breo je povisio na 4:0. Gosti su u 62. minutu preko Tomia, poslije greke golmana Babia, smanjili rezultat na 1:4. Dva minuta kasnije na sceni je ponovo bio Breo i iri je po peti put bio savladan. U 71. minutu domaa odbrana je napravila novu greku. Golman Babi je slabo intervenisao, ispustio loptu, a Milutinovi ju je spretno ubacio u mreu.

Deset minuta prije kraja susreta uranovi je postigao i svoj trei pogodak, a u 85. minutu Zlatanovi je zavrio seriju Slobodinih pogodaka sjajnim volej udarcem.

I kada su svi oekivali kraj susreta, jedan start Miletia sudija je okarakterisao kao penal. Sa jedanaest metara siguran je bio Markovi, koji je stavio taku na odlinu fudbalsku predstavu u kojoj je uivalo vie od pet stotina gledalaca.