Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Pelene za novoroenad

3.6.2008..

Trideset dvije porodice sa podruja mrkonjike opštine koje imaju malu djecu dobile su na poklon paket pelena za djecu. Pelene je obezbijedila humanitarna organizacija Denesis projekat, koja je za nabavku pelena izdvojila 3.000 maraka.

Organizaciju podjele i obezbjeenja pelena organizovalo je Udruenje roditelja sa etvoro i više djece "Radost MG". Naime, ovo udruenje okuplja 70 porodica sa podruja mrkonjike opštine koje imaju etvoro i više djece, a osnovni cilj njegovog djelovanja je poveanje nataliteta.

- Udruenje je obezbijedilo pakete pelena za majke koje imaju malu djecu. Ovom akcijom elimo da pokrenemo razmišljanje i druge da pomognu majke sa više djece. Naša je elja da drava stimuliše poveanje nataliteta, moda obezbjeenjem penzije za ene koje imaju etvoro i više djece - rekla je naelnica porodilišta u mrkonjikom Domu zdravlja "Dr Jovan Raškovi" Aleksandra Eremija.

Poklonom paketa pelena zadovoljna je i Marija okalo, majka troje djece. Kae da je to prvi poklon koji je dobila za djecu.

- Imam troje zlatne djece i elim da rodim i etvrto ukoliko drava obezbijedi stalna primanja za majke. Najbolje rješenje bi bila nacionalna penzija. Naša deviza mora da bude ona poznata narodna izreka "Djece nikada nije dosta" - rekla je Marija okalo.

Slino pria i Dragica Mareta, koja ima dvoje djece.

- Svaki, pa i ovaj poklon enama koje imaju malu djecu dobro doe, pogotovo ako su u pitanju pelene, jer su one izuzetno skupe - rekla je Dragica Mareta.

Predsjednica Udruenja Miljka Anti najavljuje nove akcije pomoi za višelane porodice. U planu je u avgustu odlazak desetoro djece na more u Kumbor u Crnoj Gori.

Od poetka godine roeno 68 beba

Naelnica porodilišta u mrkonjikom Domu zdravlja "Dr Jovan Raškovi" dr Aleksandra Eremija kae da je do kraja maja u ovoj ustanovi roeno 68 beba, što je nešto više u odnosu na isti period prošle godine.

Slobodan Daki ("Glas Srpske", www.glassrpske.com)


 

Podijeli na Facebook-u

Komentari na tekst

1. To Slovenci kad dodju iz Slovenije, udare zenu kod kuce i ponovo odose na baustelu, neka djece, podici ce ih neko! hahahaha
hehe, Bosna i Hercegovina3.6.2008. 16:11:09 
2. "Djece nikad nije dosta"-nista protiv djece ali u tim vasim uslovima razmisljati o 4 djece je krajnje neodgovorno kao i gledati da ih drzava hrani.neka djece ali sto ih siromasiti bez potrebe ako im nemas sta pruziti u zivotu.lako je dok su mali a sta ces im pruziti kad odrastu,kako ih podrzati...
Gost, Austria3.6.2008. 20:35:33 
3. ...materijalno ili ih izvesti na pravi pu.moje misljenje je da treba imati onoliko djece koliko ih mozes uzdrzavati i hraniti a da ne oskudjevaju ni u cemu a ne cekati da im crveni kriz donese staru odjecu ili drzava plati odmor ili pelene itd. sorry moje misljenje ;)
Gost, Austria3.6.2008. 20:38:50 
4. Ocekujem prvu bebu,i sigurno ne znam ni pola od onog sto znaju majke koje vec imaju djecu.Dobrodosla su bilo kakva primanja od strane drzave,ali samo pelene nisu dovoljne..Ipak ,vjerujem da to nece sprijeciti mnoge zene ,pa ni mene ,da rode vise od jednog andjelcica.Jedan prijedlog -obnovite porodil
Maki, 4.6.2008. 14:16:43 
5. daj ljudi pravite sirotinju
stop, 6.6.2008. 0:43:52 
6. za gosta austrija-kazi ti meni ko to rani djecu u austriji kad ne rani drzava-nemoj da lupas-neka ljudi stvaraju porodice
ok, Austria6.6.2008. 20:08:18 
7. "Gost,Austria" po meni potpuno razumno razmislja, a ti "ok,Austria" ne znas sta pises. Kako drzava hrani decu? O cemu ti? Jedno je stvarati porodicu, a drugo stvarati socijalne slucajeve o kojima brine neko drugi, a ne porodica. Zaista je tuzno kad o pelenama za decu brine neko drugi, a ne roditelji
Nikica, Srbija7.6.2008. 18:19:53 
8. Za OK_At-ja hranim svoju djecu tako sto smo u radnom odnosu a mislim da ne znas sta znaci kad drzava hrani djecu i bolje ti je ne lupetaj ti.neka stvaraju djecu ali sve u granicama i ja ovdje neznam kako bi se 4 djece "gledalo" a kamo li u MG.Hvala Nikice na iskrenom komentaru.
Gost, Austria8.6.2008. 10:55:06 
9. Svaku akciju koja pomae porodice sa vie dece, pa prema tome i humanitarne organizacije Denesis projekat, podravam. Drava o tome mora voditi rauna kroz razne projekte. Pristojnim deijim dodacima, dodacima za supruge koje ne rade, kao i boljim uslovima prilikom penzionisanja za njih i dr.
Milo, Srbija9.6.2008. 16:59:51 
10. Moj deda, uen ovek sa mnogo dece, koji je radio u dravnoj slubi, imao je za vreme Austro-Ugarske i stare Jugoslavije, pristojne deije dodatne i dodatak na suprugu koja nije radila. Teza o stvaranju sirotinje ne stoji. U mnogim zapadnim zemljama, sa visokim standardom vlada "bela kuga". ivim u
Milo, Srbija9.6.2008. 17:07:26 
11. gradu gde mnogi polau vie rauna i materijalnih sredstava na kuie i druge kune ljubimce, a imaju jedno dete ili ih uopte nemaju. Da me ne bi pogreno shvatili ja volim ivotinje. Roditelji sa jednim detetom ine greh prema njemu, jer nema veeg bogatstva nego imati sestru ili brata. U staroj
Milo, Srbija9.6.2008. 17:12:59 
12. mudroj arapskoj prii, na postavljeno pitanje eni koga najvie voli: mua, dete ili brata, posle dueg razmiljanja odgovara brata i obrazlae "nema brata dok ne rodi majka". Iz Biblije, prve knjige Mojxsijeve, koja se zove Postanje stoji: I stvori Bog oveka, po liku svome, prema liku Bojem,
Milo, Srbija9.6.2008. 17:20:23 
13. stvori ga, muko i ensko stvori ih. I blagoslovi ih Bog, i ree im Bog "Radjajte se i mnoite se i napunite zemlju i vladajte njom". Ovo je zajedniko za sve monoteistike religije. Na kraju bih dodao i staru izreku "koje se rodilo, to se i povilo".
Milo, Srbija9.6.2008. 17:27:13 
14. NIKICE NEKA TI KAZE OVAJ GOS KOLIKO PARA DOBIJA ONAJ KO IMA 3 ili VISE DJECE U AUSTRIJI-ZENAMA JE PLACENO BOLOVANJE PO TRI GODINE ZNAM JA DA JE ZALOSNO KAD TI DRUGI RANI DJECU AL JE TAKO NEKA ON PRICA STA HOCE-STO NE ODBIJE DJECIJU POMOC PA NEKA TAKO PRICA U AUSTRIJI SVAKO OD RODJENJA IMA SVOJE PRIM
OK, Austria9.6.2008. 22:54:31 
15. ZA GOSTA AUSTIJA-KAZI TI MENI JEL IMA U AUSTRIJI DJECE GLADNE-TURCI IH IMAJU PO DESETERO PA SU SVA LEPO OBUCENA I SREDJENA I NAHRANJENA.
OK, Austria9.6.2008. 22:58:12 
16. ok-at.bas zato i pisem jer ovdje imas djeciji doplatak i placeno bolovanje a uz to i radno mjesto pa se dobeo zivi.a sve gore navedene stvari nemas u MG.nisi skontao moju poruku pa si se odmakao od teme.da se u RS isplacuje doplatak na djecu svi bi imali 3-4 djece ali nazalost tek od treceg djeteta
Gost, Austria9.6.2008. 23:05:32 
17. ..se isplacuje nesta minimalno-ako se nije nesta promjenilo.gladnih nema ni u MG ali zasto imati 4 djece kad jedva za 2 se nadje kora kruha.radjajte samo..
Gost, Austria9.6.2008. 23:07:01 
18. MANJE JE BILO PRIMANJA POSLE DRUGOG SV.RATA PA SU VECINOM IMALI DOSTA VISE DJECE NEGO SAD-A SAD JE DOSLO VREME NECE NIKO PREVELIKU OBAVEZU-
OK, Austria11.6.2008. 13:17:26 
19. Ti OK si tvrdoglava osoba-da cujemo koliko djece imas ti?Ako si ti odrastao-a u bjednim uslovima nismo svi tako da i dalje mislim da se treba ograniciti sa brojem djece tj.koliko ih mozes uzdrzavati a ti si krajnje neodgovorna osoba pa ti je svejedno da se neko pati i gladuje,oskudjeva dok drugi ...
Gost, Austria12.6.2008. 11:40:32 
20. ..vrsnjaci imaju vise ili su u trendu.danasnji klinci nose mobilne,hoce racunar,markiranu robu itd. da ne pametujem kao ti.priznaj da u EU nije jednostavno a kamo li u RS.ja pricam o porodicama koje imaju troje djece pa na dalje i ponavljam da nemam nista protiv djecice ali sve u mjeri.
Gost, Austria12.6.2008. 11:43:29 
21. ZA GOSTA AT-JA IMAM 3 DJECE I PLANIRAM JOS DA IMAM AKO BOGDA I LEPA SRECA A TVRDOGLAV NISAM-I ZNAM DA MOJA DJECA NECE NIKAD BITI GLADNA I ZEDNA DOK SAM JA ZIV I ZDRAV A NADAM SE I POSLE MENE-A DJECA DOBIJAJU RACUNAR I MOBILNI PO I SVE OSTALO PO ZASLUZI-
OK, Austria13.6.2008. 23:29:33 
22. vala si napotan zemo...i tvoji komentari nemaju pojma sa mojima-nidje veze.ovo sto si nabrojao se odnosilo na porodice u RS da oni svojima nemogu ili tesko da mugu pruziti.naporan si i vazno je da su drugi posjetioci sajta skontali sta pisem ti nisi ni vazan,nemam namjeru da ti odgovaram vise,sorry!
Gost, Austria14.6.2008. 20:26:02 
23. KAKO STE SAMO PRIMITIVCI POREDITE AUSTRIJU I BOSNU ZASTO DABI NEKI PROCITALI VI KOJI IMATE TROJE ILI VISE DECE PRIMATE 900 do 1200 euro za decu treba da se stamite a ne da se hvalite
BeLaKvA, Austria15.6.2008. 12:26:47 
24. BAS SU TE SKONTALI GOST-HAHAHA-TI NE MOZES SAM SEBE SKONTATI-BELAKAVA ZSTO BIH SE SRAMIO NISAM OTEO NIODKOGA-OD MOJE DJECE DOHODAK OD RODJENJA IDE NA NJIHOVU STEDNU KNJIZICU-VECENA IH HOCE PRVO DA NAPRAVI KUCU DJETETU PA TEK ONDA PRAVI DJETE-
OK, Austria15.6.2008. 20:13:22 
25. Baklavo primitivan si ti kao i ovaj OK.ja upravo cjelo vrijeme to i govorim sto si ti napokon skontao da se ne moze porediti istok i zapad i da su jako teski uslovi u danasnje vrijeme i na zapadu a kamo li na istoku.a za primanja sjecijeg doplatka se ne treba niko sramiti jer u svakoj normalnoj ..
Gost, Austria15.6.2008. 22:18:53 
26. ...drzavi se djeciji isplacuje i ko je u radnom odnosu ne traba da ga bude stid jer dovoljn o placa poreze drzavi.ipak treba biti sretan sto zivimo u drzavi koja ima zakone i koji se postuju.zalosno je kad drzava nije u stanju da ga isplacuje.a cifru niko nije pomenu do tebe niti je bila tema ovdje!
Gost, Austria15.6.2008. 22:25:01 
28. MOJ KOMENTAR JE BIO :DA POREDENJE BOSNE I AUSTRIJE NIJE ISTO STO ZNACI VI KOJI STE GORE NAVELI NEKE CINJENICE VEZANE ZA DECU I DECI NIVAC SVAKO DETE IMA PRAVO NA DECI NOVAC I JA NEMAM NISTA PROTIV TOGA JESTE DA DECA NA ZAPADU IMAJU DOBRO PRIMANJE NA OSNOVU DECE U BOSNI:
BeLaKvA, Austria16.6.2008. 20:34:34 
29. A STO SE TICE PRIMITIVNOSTI NISAM NI BLIZU :
BeLaKvA, Austria16.6.2008. 20:37:57 
30. Svaka cast na inicijativi.Vi gore navedeni razmislite malo, ekonomska moc zemlje u EU i zemalja na Balkanu?Takav je i srazmer socijalnih davanja u jednom ili drugom drustvu.No to ne znaci da mi ovde manje volimo i manje se borimo za svoju decu i njihovu buducnost,to budite sigurni...
Igor Vuk, Srbija18.6.2008. 11:06:53 
31. ..Primer za pohvalu je opstina Jagodina koja je sama donela uredbu da svaka porodica koja ima cetvoro dece dobija od opstine 200eu svaki mesec do punoletstva najmladjeg deteta.Sredstva su iz opstinskog budzeta....
Igor Vuk, Srbija18.6.2008. 11:10:17 
32. ...Navodim ovo kao pozitivan primer staranja o pokoljenjima koja dolaze, na koji se treba ugledati-bez namere da hvalim bilo ciju vlast i politiku.Pozdrav.....
Igor Vuk, Srbija18.6.2008. 12:05:34 
33. Svako rodjeno djete ima svoju nafaku.Kako je ruzno citati ove vase rasprave.Poz mrs.Milosa.Kao sto kazete mrs Milose,mozda je bolje imati kucadi i macadi u kuci nego djecu,to bi po misljenju mis.Nikice i njenih istomisljenika i bilo bolje.
BUS, United States20.6.2008. 3:49:39 
34. Vi bas ne mozete bez mene! :)
Nikica, Srbija20.6.2008. 9:12:17 
35. Cackas mecku i onda kazes, Vi bas ne mozete bez mene! :) Leto je Nikice,sredi se,prosetaj malo,uzmi cistog vazduha,gusis se.
SPRING zaNIKICU, United States21.6.2008. 13:55:10 
36. Pojedini cesce menjaju nick na ovom sajtu nego gace.
Nikica, Srbija22.6.2008. 18:38:18 
40. Pa, daleko veca sramota je biti milijarder svijeta samo zato sto pjevas, igras fudbal, glumis, razglabas u debilnim emisijama itd.,iako je zaradjen novac -kako se to odmah prokomentarise, dok bezbroj djece umire od gladi ili nema novac za novo srce, iako njihovi roditelji rade veoma teske poslove!!!
...,MG, Bosna i Hercegovina29.6.2008. 18:03:25 
41. Bez obzira koji su oni talenti,gresno je da raspolazu sa tolikim novcem.Zar je njihov dar, za ganjanje lopte npr.skuplji od zivota, i to mnogo zivota?I jos im se svakodnevno u medijima odaje pocast spominjuci njihove cifre.Kuda to sve ide?Zasto mase ne daju tako lako novac u spasavanje zivota djece?
...,MG, Bosna i Hercegovina29.6.2008. 18:15:23 
Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Dom zdravlja
Predavanje o ranom otkrivanju karcinoma dojke 19.10.2017.
Obiljeen Svjetski dan zdravlja 8.4.2016.
MG Mind poklonio ultrazvuni aparat 31.3.2016.
Dom zdravlja ''Dr Jovan Rakovi'' Mrkonji Grad prvi po izmirenju doprinosa 12.2.2015.
Dom zdravlja dobio Rjeenje o sertifikaciji 15.12.2014.
Ljekari stiu kod pacijenata 12.6.2013.
Rekonstrukcija zagrade Doma zdravlja do kraja septembra 23.8.2012.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 7.5.2012.
Za tri mjeseca u novom ruhu 30.3.2012.
Poinje obnova Doma zdravlja 17.4.2011.
Zdravstvena zatita u deset oblasti 9.7.2010.
Obezbijeeno 800 vakcina protiv gripa 2.11.2009.
Dogodine centar za mentalno zdravlje 24.10.2009.
Potrebno redovnije plaanje doprinosa 10.6.2009.
Prevencijom protiv karcinoma dojke 10.4.2009.
Zatvoren stacionar 2.4.2009.
Ambulante jo nisu opremljene 19.2.2009.
Dom zdravlja dobio minibus 27.7.2007.
Rano otkrivanje oteenja sluha 28.9.2006.
Zakon zatvara porodilite (2) 8.6.2006.
Zakon zatvara porodilite 24.5.2006.
Ukraden novac iz kase 26.2.2006.
Ljekar blie pacijentu 20.2.2006.
Ljekar kod kue 13.5.2005.
Oteen Dom zdravlja 29.12.2004.
Bolnica u mraku, a svijetlo do Trijebova 9.9.2002.
Proitajte jo i...
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
Hristos Vaskrse! 8.4.2018.
Sretan Uskrs! 1.4.2018.
Mrkonji Grad dobija novo mjesto za zabavu, Meridian stie u tvoj komiluk 23.3.2018.
Vee Mrkonjiana u Beogradu - obavjetenje 14.3.2018.
Srean 8. mart! 8.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com