Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 


Poeo proces deminiranja Lisine

15.5.2009..

Poetkom godine Udruenje gljivara je aktuelizovalo stari problem sa minama na Lisini. Uz podršku opštine Mrkonji Grad kontaktirali smo BHMAC - Banja Luka i nakon što je zadovoljena formalna procedura 7. maja je izvršen prvi obilazak sumnjivog podruja na Lisini.

U obilasku su nam se pridruili i lokalni predstavnici EUFOR-a. Mine na Lisini postavljene su krajem rata, a 1998. godine deminiran je jedan ui pojas. Nakon toga ništa više nije deminirano niti oznaeno...

iako postoje sumnjiva podruja koja svi zaobilaze u širokom luku. Kako vrijeme prolazi, vegetacija se mijenja i sve je tee odrediti opasna podruja, vrsto smo odluili uraditi nešto dok još uvijek nije prekasno.

Na osnovu trenutnih informacija oznaeni su ulazi u dva najsumnjivija šumska puta. Crvena tabla sa lobanjom je strašna u prekrasnom pejzau ali samo je takvim opominjanjem na opreznost mogue zaštiti ljude koji ovaj kraj ne poznaju dovoljno dobro.

Naredni korak je sakupljanje što više relevantnih informacija kako bi se suzilo sumnjivo podruje i kako bismo stvorili realne preduslove za deminiranje Lisine.

Zato pozivamo sve one koji imaju bilo kakva saznanja o postavljenim minama na Lisini da nas kontaktiraju putem broja 065 619 508 ili na e-mail, gljive@gmail.com . Ova adresa el.pošte zaštiena je od spam napada, treba omoguiti JavaSkript da biste je videli

Svaka informacija moe mnogo znaiti na putu do konanog išenja ovog dragulja prirode!

Borislav Mari (www.gljive.com)

 

Podijeli na Facebook-u

Komentari na tekst

1. Stop kradji drva, nema vise.
Gost, DENMARK15.5.2009. 17:14:06 
2. Da je Jankovic cestit kao Maric, Zelenkovac bi bio prava oaza ljubitelja priprode! Ovako samo jadikovke i laprdanje!
Svaka cast, 15.5.2009. 17:41:16 
3. Oprezno, samo oprezno-inace.............
Igor Vuk, Srbija ili Crna Gora19.5.2009. 10:35:08 
4. O minama na Lisini znaju i vrapci na grani ali se mine vjeto kriju tako da savjetujem ljubiteljima prirode da se dre puta. Veu tetu su nanijeli sjekai ume koji su napravili pravi masakar. Mine ne ujedaju ali ubijaju.
MINER, 22.5.2009. 17:45:47 
7. Eh,kako mi nedostaju borovnice
MFP, AUSTRIA22.8.2009. 8:26:14 
Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Balkana: Otvorena izloba gljiva 1.10.2012.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Obuka za gljivare 29.2.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Vikend na Lisini 9.9.2009.
Promocija projekta Put gljiva 30.7.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Lisina okupila ljubitelje prirode 8.10.2006.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
Hristos Vaskrse! 8.4.2018.
Sretan Uskrs! 1.4.2018.
Mrkonji Grad dobija novo mjesto za zabavu, Meridian stie u tvoj komiluk 23.3.2018.
Vee Mrkonjiana u Beogradu - obavjetenje 14.3.2018.
Srean 8. mart! 8.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com