Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 



Promocija projekta Put gljiva

30.7.2009..

Sa velikom radošu pozivamo sve zainteresovane na promociju projekta "Put gljiva" koja e se odrati 31. jula (u petak) na Trgu ispred Doma kulture u Mrkonji Gradu sa poetkom u 20 asova.

Udruenje gljivara i ljubitelja prirode je u saradnji sa organizacijom Green Tour i uz podršku Holandske razvojne agencije SNV, te opštine Mrkonji Grad... završilo ovaj veliki poduhvat.

Od prošle godine trajale su intenzivne aktivnosti na identifikaciji staništa gljiva, upisivanju staza GPS-om, mapiranju izvora, vodotoka, rizinog podruja, smještajnih kapaciteta i sl. Potom je sa puno truda i ljubavi dizajnirana mapa Lisine nakon koje smo pristupili i izradi drvenih putokaza koje smo ovih dana postavili na Lisini.

Nakon promocije, na istom Trgu, bie organizovana projekcija odabranih filmova sa treeg Meunarodnog festivala kratkog filma "Kratkofil 2009".

Izuzimajui rad Udruenja gljivara i ve nabrojanih partnera i donatora, velike zasluge za uspjeh ovog projekta pripadaju: Miodragu Manojlovu (autoru mape i mnogih korisnih savjeta), Centru za vizuelnu komunikaciju "Protok", d.o.o A Ray, d.o.o. Kei, Foto studiju "Art", Eko pokretu "Zelenkovac", Štampariji "Atlantik", BHMAC-u Kancelarija Banja Luka, Fabrici vode "Kruna", autorima web stranica www.mrkonjicgrad.com i www.mrkonjic-grad.com,  te mnogim drugim koji su na bilo koji nain podrali ovaj projekat.

Mapu u PDF-u moete preuzeti na sljedeem linku - Mapa Lisine

Izvor: www.gljive.com


 

Podijeli na Facebook-u

Komentari na tekst

1. SVAKA AST GLJIVARI I SVI VI KOJI STE PREPOZNALI DA JE LISINE JEDNO OD NAJVEIH BRIGA I OBAVEZA SVIH GRAANA I ONIH KOJI NAM POHODE. VJERUJEMO DA E VA RAD POMOI DA SE I DRUGI VAMA PRIDRUE I SAUVAJU TO BLAGO.
KLUB UMJETNIKIH DUA, 30.7.2009. 15:28:14 
2. Svaka vam cast!!!
Note, Bosna i Hercegovina31.7.2009. 10:02:54 
3. Fenomenalno! Ovo je zbilja odlicno uradjeno. Potpuno nov i inovativan pristup. Jedva cekam da vidim kako to izgleda uzivo.
Prirodnjak, 31.7.2009. 10:52:40 
4. svasta ovo je trebalo biti gotovo jos prosle godine pa nista jos uvijek...odite gora pa vidjecete da nema nigdje ni jedne oznake...
fox, Bosna i Hercegovina23.8.2009. 22:55:01 
5. fox politicke prosipaj negdje drugo!
gljivar@fox, 24.8.2009. 21:25:38 
7. Pri izradi putokaza koristili smo skupu japansku tehnologiju po kojoj su za magarce table nevidljive. Poznato je da magarci vole akati stvari koje ne razumiju, pa da ne bi napravili neku tetu uloili smo u novu tehnologiju. Nismo bili sigurni da e djelovati i na nae magarce ali sada znamo...
Doo Kei, Bosna i Hercegovina25.8.2009. 22:09:21 
8. a magarci su oni koji su dali pare za te gluposti..
fox, 21.9.2009. 9:23:42 
9. Bolje to nego nosati plakate po selima!
@fox, 22.9.2009. 0:00:11 
Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Balkana: Otvorena izloba gljiva 1.10.2012.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Obuka za gljivare 29.2.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Vikend na Lisini 9.9.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Poeo proces deminiranja Lisine 15.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Lisina okupila ljubitelje prirode 8.10.2006.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
IX 'Festival djeijeg dramskog stvaralatva RS' 25.9.2018.
Otvorena izloba Zvijezde i meuzvjezdani prostor 11.9.2018.
9. Meunarodni festival djeije pjesme 'Raspjevane pahuljice' 1.9.2018.
estitka povodom Kurban-bajrama 21.8.2018.
U nedjelju na Zelenkovcu 'Rat gra'ova' 16.8.2018.
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com