Na mrei od 2000.god.

Sport -

Druga liga RS, grupa zapad, 28. kolo: Favoriti ne poputaju

17.5.2010..

Lider Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad, Sloboda iz Mrkonji Grada savladala je u 28. kolu srbaku Slogu sa 4:1.

U kvalitetnoj utakmici odigranoj po lošem vremenu i jakoj kiši vieno je pet lijepih pogodaka i debi mladog centarfora Slobode Ilije Šormaza. Domai fudbaleri odlino su otvorili me i u 14. minutu golom Mašia poveli sa 1:0. Ini je izveo korner, a odbijenu loptu sa dvadesetak metara Maši je rezantnim udarcem po zemlji poslao u mreu. U 37. minutu bilo je 2:0 za Slobodu, a strijelac je bio Vujii, koga je idealno proigrao Travar.

I u drugom poluvremenu obje ekipe igrale su otvoreno, a gosti su u 47. i 52. minutu preko Gorana Zelenca i Oljae imali dobre prilike za pogodak, ali je na visini zadatka bio uvar mree Slobode ili. Ve u 55. minutu stigla je kazna, jer je ulum postigao trei pogodak za Slobodu i riješio pitanje pobjednika. Taku na pobjedu domaina stavio je najbolji akter mea uranovi u 76. minutu, kada je majstorskim lob udarcem sa 16 metara savladao Vujia. Poraz gostiju ublaio je Oljaa koji je u 81. minutu iskoristio grešku odbrane Slobode i matirao ilia.

Najblii pratilac Mrkonjiana, Crvena zemlja iz Nove Vesi na svom terenu pobijedila je "fenjeraša" Tekstilac iz Dervente sa 3:0 i tako i dalje ima dva boda manje od lidera. U pretposljednjem nastupu ovog proljea pred svojim malobrojnim navijaima fudbaleri Crvene zemlje lako su odradili posao protiv komšija iz petnaestak kilometara udaljene Dervente. Ve u treem minutu Pilipovi je zatresao mreu Bobara, da bi u 21. minutu Lovri bio precizan sa bijele take, ime su otklonjene sve eventualne dileme oko krajnjeg ishoda. U nastavku susreta vien je još jedan pogodak, a strijelac je bio Zeljkovi u 76. minutu.

U zanimljivom duelu Gomionica je slavila protiv Pelagieva sa 2:0. Mreu Morankia prvi je naeo Ljuboja u 23, da bi konanih 2:0 postavio Boris Mali u 75. minutu.

Sloga DIPO zabiljeila je vrijedan trijumf na gostovanju. Izabranici Miloša Pojia savladali su u Šamcu Borac sa 2:0. Gosti su od prvog minuta bili riješeni da dou do tri boda, a njihova inicijativa urodila je plodom u 33. minutu kada je mreu Smajlovia zatresao Borjanovi. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Nebojša Petrovi, koji je u 57. minutu pogodio za 2:0.

U duelu Omarske i Ravni iz Meee viena su etiri gola za krajnji rezultat od 2:2. Domae je u prednost doveo Miljevi u osmom minutu, da bi Vlaina u 16. izjednaio na 1:1. U finišu prvog dijela susreta, tanije u 44. minutu, Miljevi je precizno izveo kazneni udarac sa 11 metara za 2:1. Gosti iz Meee nisu se predavali i u 56. minutu izjednaili su preko Sekulia, osvojivši veoma vaan bod u grevitoj borbi za opstanak meu drugoligašima.

Rezultati 28. kola:
ERAVICA: Jedinstvo - upa Milka 1:2, DOBOJ: eljezniar - Ozren 0:0, NOVA VES: Crvena zemlja - Tekstilac 3:0, BANjA LUKA: Krajina - Mladost (KV) 3:0, OMARSKA: Omarska - Ravan 2:2, MRKONjI GRAD: Sloboda - Sloga (S) 4:1, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Pelagievo 2:0, ŠAMAC: Borac - Sloga DIPO 0:2.