Na mrei od 2000.god.

Sport -

Sloboda u prvoligakom drutvu

3.6.2010..

Prvak Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad i novi lan prvoligaškog društva je Sloboda iz Mrkonji Grada.

Apelaciona komisija Fudbalskog saveza Republike Srpske kojoj je predsjedavao Duško Vulevi iz Bijeljine na juerašnjem sastanku poništila je odluku komesara za takmienje Milovana Vukovia i registrovala utakmicu Mladost - Crvena zemlja slubenim rezultatom, 3:0, za Kotorvarošane. Ovaj susret iz 29. kola završen je rezultatom 4:0 za goste iz Nove Vesi, ali su se poslije susreta alili predstavnici Slobode iz Mrkonji Grada na nastup suspendovanog prvotimca Crvene zemlje Dejana Gaia. Potom je komesar za takmienje Milovan Vukovi donio odluku da se ovaj susret ponovi i da se odigra 4. juna. Meutim, uslijedila je odluka Apelacione komisije.

- Nijednog trenutka nismo sumnjali da e Apelaciona komisija donijeti ispravnu odluku, jer je jasno da je igra Crvene zemlje Dejan Gai igrao sa tri uta kartona i za to je iskljuivo krivo rukovodstvo kluba iz Nove Vesi. Sloboda je rezultatima na zelenom terenu ostvarila pravo da se takmii u Prvoj ligi Republike Srpske i to niko ne moe da nam ospori - istakao je sportski direktor Slobode Gojko uri.

Predsjednik Skupštine Fudbalskog kluba Crvena zemlja iz Nove Vesi Milorad eni je kratko istakao:

- Iz Fudbalskog saveza Republike Srpske nismo još dobili odluku da je me iz 29. kola protiv Mladosti registrovan slubenim rezultatom u korist Kotorvarošana. Tek kada nam ona pristigne poštom, slubeno emo se oglasiti saopštenjem za javnost.

Banjaluka Krajina je na svom terenu u posljednjem kolu pobijedila srbaku Slogu sa 2:1 i ovim trijumfom izabranici Boidara Petrovia uspjeli su da se popnu na 11. mjesto i tako e i sljedee sezone igrati u ovom rangu takmienja.

Domain je poveo ve u 16. minutu golom Miloševia, a isti igra je pet minuta kasnije povisio prednost Krajine na 2:0. Jedini pogodak za goste iz Srpca postigao je Adamovi u 35. minutu.

Fudbaleri Slobode iz Mrkonji Grada zaslueno su sa 2:0 savladali Slogu DIPO iz Gornjih Podgradaca. Bila je to dobra fudbalska predstava, u kojoj su se gosti mrkonjikoj publici predstavili u dobrom izdanju. Meutim, njihove nade da bi mogli iznenaditi vodeu ekipu u šampionatu, sa dva evro gola raspršio je fudbalski velemajstor Ini. On je u 37. minutu, šutem sa 25 metara pogodio samo rašlje gola odlinog Vasia za 1:0. Isti igra je u 58. minutu otklonio sve dileme oko pobjednika, a ovoga puta pogodio je sjajnim udarcem sa nekih 20 metara.

Zakljuujui nastupe pred svojim navijaima, fudbaleri Crvene zemlje deklasirali su Ravan iz Meee sa 8:0. U periodu od desetog do 22. minuta domai su postigli etiri gola, pa je samo bilo pitanje sa koliko pogodaka u mrei e biti ispraeni, odnosno da li e domai navijai proslaviti pobjedu dvocifrenim rezultatom. Pljusak koji je zahvatio Novu Ves u drugom poluvremenu, oteavao je posao napadaima Crvene zemlje, ali je i ovo najubjedljiviji trijumf jednog drugoligaša u upravo završenoj sezoni.

Rezultati 30. kola:
ERAVICA: Jedinstvo - Ozren 2:1, MILOSAVCI: upa Milka - Tekstilac 7:1, DOBOJ: eljezniar - Mladost (KV) 2:0, NOVA VES: Crvena zemlja - Ravan 8:0, BANJALUKA: Krajina - Sloga (S) 2:1, OMARSKA: Omarska - Pelagievo 1:0, MRKONJI GRAD: Sloboda - Sloga DIPO 2:0, BRONZANI MAJDAN: Gomionica - Borac (Š) 1:0.