Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 


Obuka za gljivare

29.2.2012..

U organizaciji Udruenja gljivara i ljubitelja prirode u prostorijama opštine, odrana je obuka  za  gljivare Mrkonji Grada na temu „Odrivo sakupljanje komercijalnih vrsta gljiva“.

Obuka je organizovana u saradnji sa njemakom organizacijom „GIZ“, švajcarskom agencijom za razvoj „SDC“ i opštinom Mrkonji Grad. Inae ovo je prva pilot obuka koja e se nastaviti i dalje tokom godine.

„Obuka je organizovana za sve one koji su zainteresovani da naue na koji nain i kako  pravilno sakupljati gljive u našem podruju, kao i to koje su to najkvalitetnije vrste gljiva -kako ih mi popularno zovemo „komercijalne“, jer se one otkupljuju i imaju neku  komercijalnu  vrijednost. Cilj nije samo nauiti ljude da ih sakupljaju ve da ih pravilno i prodaju“, rekao je predsjednik Udruenja gljivara Borislav Mari. 

Na podruju Lisine postoje jako povoljni uslovi za razvoj gljiva, gdje su zastupljene sve vrste gljiva sem ekstremno- sjevernih vrsta i mediteranskih. Gljive su veoma bogat i raznovrstan, ali ne dovoljno prouen svijet. One predstavljaju znaajan izvor bjelanevina, minerala i vitamina ne samo za ljude ve i za ivotinje.  Prema rijeima podpredsjednika Udruenja  Rade Gašia, „Gljive su jako dobra i zdrava hrana.Ne truju nas gljive, ve nas truje neznanje! Svakako da treba dobro prouiti gljive i pratiti svaki njihov dio kada ih  determinišete, odnosno morate dobro gljivu poznavati u svim aspektima“.Polaznik obuke je i gospoa Janja Pekez koja je zainteresovana da više naui o gljivama. „Završila sam kurs za ljekovito bilje, tako da elim da upoznam i gljive, kako bi ih mogla ispravno prikupljati i spremati svojoj porodici“.

Izvor: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Balkana: Otvorena izloba gljiva 1.10.2012.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Vikend na Lisini 9.9.2009.
Promocija projekta Put gljiva 30.7.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Poeo proces deminiranja Lisine 15.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Lisina okupila ljubitelje prirode 8.10.2006.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
IX 'Festival djeijeg dramskog stvaralatva RS' 25.9.2018.
Otvorena izloba Zvijezde i meuzvjezdani prostor 11.9.2018.
9. Meunarodni festival djeije pjesme 'Raspjevane pahuljice' 1.9.2018.
estitka povodom Kurban-bajrama 21.8.2018.
U nedjelju na Zelenkovcu 'Rat gra'ova' 16.8.2018.
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com