Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Drue se, pjevaju i spaavaju ugroene

8.8.2012..

im padne mrak selom Magaljdol, koje je udaljeno desetak kilometara od Mrkonji Grada, poinje da se prolama pjesma uesnika Omladinskog kampa Crvenog krsta.

Taman kada se opuste i zaborave na sve brige "prodrma ih" lana uzbuna i svi skau kako bi pruili pomo. U kampu "Magaljdol" borave 22 polaznika Crvenog krsta iz Pala, Trebinja i Mrkonji Grada, a smješteni su u šatorskom naselju i objektima nekadašnje osnovne škole.

- Ovdje imamo idealne uslove za rad i boravak, a posebno nas raduje što nam u svemu pomau mještani koji su nam na usluzi 24 asa - kae sekretar kampa Igor Kojadinovi.

Sekretar Crvenog krsta u Mrkonji Gradu Pero Mitri istie da e kamperi obraditi dvije teme, pruanje prve pomoi sa realistikim prikazom povreda, te liderstvo mladih. Iako su prvi put u kampu sestre bliznakinje sa Pala Vanja i Maja Boi ne kriju oduševljenje.

- Daleko smo od grada pa moemo u tišini i na miru da radimo. Posebno nas zanima kurs prve pomoi, jer sve što uimo moe da nam koristi u ivotu - rekla je Maja.

Slino pria i Miljana Ivaniševi iz Trebinja, koja takoe prvi put uestvuje u kampu Crvenog krsta.

 - Svako od nas se svakodnevno moe nai u situaciji da prui pomo povrijeenim u saobraajnoj ili nekoj drugoj nesrei. Ovdje uimo kako to moemo na najbolji nain da uradimo i nekome moda da spasimo ivot. Vjebamo i u nonim asovima kako bismo u sluaju nesree uvijek bili spremni - rekla je Miljana.

Nikolina Leki iz Mrkonji Grada završila je osmi razred i kroz podmladak ukljuena je u rad Crvenog krsta.

- Lijepo se druimo, slaemo i imamo odline instruktore. Najvanije smo ve nauili, a to je da zbrinemo povrijeenu osobu dok ne doe ekipa hitne pomoi - rekla je Lekieva. 

Pjesma

Predsjednik Savjeta MZ Magaljdol Pero Boi istie da je srean što se u ovom selu odrava Omladinski kamp.

- Kamp je doprinio oivljavanju ivota u našem selu, jer je lijepo uti svako vee pjesmu kampera i muziku iz razglasa. Uiniemo sve da kamp postane tradicionalan i da u njemu u više smjena boravi stotine mladih - rekao je Boi.

Slobodan Daki ("Glas Srpske", www.glassrpske.com)


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Crveni krst
Mladi Crvenog krsta obiljeili Svjetski dan zdravlja 12.4.2018.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 4.12.2017.
Optini Mrkonji Grad dodijeljen Srebrni znak Crvenog krsta 14.11.2017.
Prikupljeno 37 doza krvi 21.12.2016.
Obiljeavanje nedjelje solidarnosti 27.10.2015.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 23.5.2014.
S osmijehom u kolu 28.9.2011.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 6.5.2011.
Otvoren kamp Crvenog krsta 22.7.2010.
Paketi za ljepi osmijeh 25.1.2010.
Osvojile televizor i poklonile koli 9.1.2009.
Crveni krst nagradio uenike 17.12.2008.
Ljetnji kamp omladine 24.7.2007.
Zavren kamp Crvenog krsta na Balkani 31.7.2006.
Kamp Crvenog krsta 28.7.2005.
Diplome za znanje 28.7.2004.
Kamp Crvenog krsta 28.11.2001.
Proitajte jo i...
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
Hristos Vaskrse! 8.4.2018.
Sretan Uskrs! 1.4.2018.
Mrkonji Grad dobija novo mjesto za zabavu, Meridian stie u tvoj komiluk 23.3.2018.
Vee Mrkonjiana u Beogradu - obavjetenje 14.3.2018.
Srean 8. mart! 8.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com