Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Balkana: Otvorena izloba gljiva

1.10.2012..

U Turistikom centru Balkana kod Mrkonji Grada danas je otvorena 9. izloba gljiva u okviru tradicionalne ekološko-turistike manifestacije “Dani gljiva”.Izloeno je oko 180 vrsta gljiva koje je jue na planini Lisini sakupljalo oko 200 zaljubljenika prirode iz raznih krajeva BiH.

Borislav Mari, predsjednik Udruenja gljivara i ljubitelja prirode opštine Mrkonji Grad, kae da su zbog suše na Lisini pronašli manje gljiva nego inae, ali su zadovoljni.

Predsjednik Udruenja gljivara “Boletus” i potpredsjednik Mikološkog saveza Hrvatske Josip Šimi Marino, koji je redovan gost ove manifestacije, kae da sve ovo doprinosi upoznavanu mikologije.

“Saradnja je višegodišnja i vjerujem da emo je unaprijediti u korist napretka i znanja u mikologiji, odnosno da bude manje trovanja, a više edukovanih ljudi”, istakao je Marino.

Osim izlobe na Balkani, za prisutne su organizovana i zanimljiva predavanja o gljivama, te promocija knjige Tomislava Lukia pod nazivom “Toksikologija gljiva”, kao i degustacija specijaliteta od gljiva.

Deveta tradicionalna ekološko-turistika manifestacija “Dani gljiva” poela je jue na planini Lisini kod Mrkonji Grada druenjem planinara i gljivara.

Ovu manifestaciju organizuje mrkonjiko Udruenje gljivara i ljubitelja prirode, uz podršku opštine Mrkonji Grad i Ministarstva trgovine i turizma Republike Srpske.

Agencije, "Glas Srpske", www.glassrpske.com


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Obuka za gljivare 29.2.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Vikend na Lisini 9.9.2009.
Promocija projekta Put gljiva 30.7.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Poeo proces deminiranja Lisine 15.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Lisina okupila ljubitelje prirode 8.10.2006.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
'R-S Silicon' najavljuje tubu protiv 'uma RS' 26.9.2018.
Trening za predstavnike banjaluke regije mRESURS-a 25.9.2018.
BBC o projektu hidrocentrale na rijeci Sani: Oni su unitili sve 12.9.2018.
Mrkonjianka Jelena krbi - Mis RS 2018. 1.9.2018.
Uskoro gradnja mosta preko Crne Rijeke 19.8.2018.
Poelo ienje i ureenje dijela korita Crne rijeke 11.6.2018.
U Mrkonji Gradu padao grad veliine ljenika 4.6.2018.
Dan za aktivnu porodicu u Peckoj 28.5.2018.
Obiljeen Dan pobjede nad faizmom 10.5.2018.
Zavrena akcija Sakupljajmo PET ambalau 4.5.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com