Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Nesavjesnim isputanjem vode iz jezera na Balkani mjetanima priinjena materijalna teta

11.12.2013..

Ispuštanjem vode iz jezera na Balkani 30.novembra oko 12.30 asova došlo je do plavljenja dijela lokalnog nekategorisanog puta, koji vodi od malog jezera Balkana ka zaseoku Kopuzi u naselju Brdo, kao i prizemlja porodinih kua vlasništva Zeljkovi Dušana i Kopuz Jagode.

Prijavu Stanici javne bezbjednosti podnio je ošteeni mještanin iz Brda, koji je tom prilikom prijavio dotok vee koliine vode iz vještakog jezera Balkana, magistralnim i lokalnim putem  ka zaseoku Kopuzi u mjestu Brdo, te da je došlo do plavljenja prizemlja porodinih kua vlasništva Zeljkovi Dušana i Kopuz Jagode, kao i jednog dijela lokalnog puta.

Po prijemu prijave policijski slubenici SJB Mrkonji Grad su izašli  na lice mjesta i preduzeli zakonom predviene  mjere, te ustanovili da je radnik zaposlen na odravanju u Turistikom centru ''Balkana'' Koji Milan  po nareenju vlasnika TC ''Balkana'' Jove Vidovia u zadnje vrijeme ispuštao vodu iz jezera Balkana. Koji je rekao da mu je dana 30. novembra takoe Jovo Vidovi naredio da odvrne branu na malom jezeru Balkana kako bi izašla vee koliina vode, što je i prouzrokovalo poplavu. On je istakao da mu nije poznat razlog ispuštanja vode iz pomenutog jezera.

Iz SJB saopštili su da je o svemu obaviješetn  deurni tuilac Okrunog  tuilaštva Banjaluka.

Po prijemu informacije od SJB Mrkonji Grad opština je  formirala Komisijau za utvrivanje uzroka i visine štete nastale ispuštanje vode iz jezera Balkana. Uviajem na licu mjeta komisija je utvrdila da je iz malog jezera izvršeno u potpunosti ispuštanje vode, te da je kreui se nizvodno orema zaseoku Komlenii. Komisija je utvrdila da je usljed naglog ispuštanja vee koliine vode došlo do ošteenja kako privatnih posjeda , tako i lokalnog nekategorisanog puta u duini od 180 metara.

Prema mišljenju i nalazu Komisije, šteta na lokalnom nekategorisanom putu  procijenjena je na 3.439,22 KM, dok šteta u porodinim kuama nije utvrena, jer su vlasnici bili odsutni.

 Opština Mrkonji Grad  zatraila od poinilaca štete da istu nadoknadi u  roku od osam dana, ili e u suprotnom prava biti traena putem suda.

Naelnica opštine Mrkonji Grad Divna Anii kae da je to vrlo neodgovorno ponašanje prema javnoj imovini i da se tim dešavanjima mora stati u kraj.

''Vlasnicima poplavljenih kua nije nanijeta samo materijalna, nego i duhovna šteta  i oni e svoja prava traiti kod onog koji je to poinio ili na sudu'' istakla je Aniieva.

Izvor: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Balkana
Utopio se mladi iz Ribnika 25.7.2017.
Utopio se mladi iz Ribnika 24.7.2017.
Obavjetenje: Javna rasprava u vezi Zoning plana podruja posebne namjene TRC 'Balkana' 14.2.2017.
Balkana pod opsadom policije: Inspekcija rui objekte Turistikog centra 27.5.2016.
Odrana ponovna javna rasprava o nacrtu PPPPN TRC 'Balkana' 10.12.2015.
Odrana konferencija za tampu u vezi sa utvrivanjem prava vlasnitva nad jezerima na Balkani 10.11.2015.
Potpisan ugovor o izvoenju radova na izgradnji trim staze na Balkani 7.10.2015.
Raspisan javni poziv za izbor najpovoljnijeg ponuaa za izgradnju trim staze na Balkani 4.8.2015.
Tinejder se utopio, Hitnu ekali skoro sat?! 16.7.2015.
Tinejder se utopio na Balkani 15.7.2015.
Balkana prepuna kupaa 7.7.2015.
Voda u jezerima Balkana neispravna za kupanje 15.8.2013.
Izrada Prostornog plana za Balkanu - Javni poziv za prijedloge i sugestije 3.7.2013.
Manifestacija 'Dani kosidbe Balkana 2013' 7.6.2013.
ienje i ureenje Malog jezera na Balkani 29.5.2013.
Podmornica za vjenanja pod vodom! 25.10.2012.
Poela djeija kola glume ''Balakana 2012'' 25.7.2012.
Jezera mnogima zamijenila more 11.7.2012.
Balkana kao klizalite 16.2.2012.
Tragedija na Balkani: Krenuo da spasava utopljenika, pa se utopio i on 15.7.2011.
Dani kosidbe na Balkani 29.6.2011.
Prodaje se www.visitbalkana.com 10.5.2011.
Gdje je restoran? 2.11.2010.
Lokal u Banjaluci za cijelu Balkanu 15.3.2010.
Vidovi mijenjao imovinu prije odobrenja 5.12.2009.
Nemaju dozvolu, a hoe da grade stazu 9.10.2009.
Prirodne ljepote ekaju svjetske goste 25.8.2009.
Korporativna nekultura 31.7.2009.
Jovanu Vidoviu prijete tubom 28.7.2009.
Dani kosidbe Balkana 2008 - Foto-galerija 8.7.2008.
Januar na Balkani 10.1.2007.
Zatvorena Likovna kolonija Balkana 2006 1.8.2006.
Tee voda 'ladna 22.9.2005.
Proitajte jo i...
'R-S Silicon' najavljuje tubu protiv 'uma RS' 26.9.2018.
Trening za predstavnike banjaluke regije mRESURS-a 25.9.2018.
BBC o projektu hidrocentrale na rijeci Sani: Oni su unitili sve 12.9.2018.
Mrkonjianka Jelena krbi - Mis RS 2018. 1.9.2018.
Uskoro gradnja mosta preko Crne Rijeke 19.8.2018.
Poelo ienje i ureenje dijela korita Crne rijeke 11.6.2018.
U Mrkonji Gradu padao grad veliine ljenika 4.6.2018.
Dan za aktivnu porodicu u Peckoj 28.5.2018.
Obiljeen Dan pobjede nad faizmom 10.5.2018.
Zavrena akcija Sakupljajmo PET ambalau 4.5.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com