Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 


etrdesetodnevna liturgija

27.11.2006..

U petak 24. novembra, na dan sv. Kralja Stefana Deanskog, u Hramu roenja presvete bogorodice u selu Medna kod Mrkonji Grada je etrdeseti dan sluena liturgija povodom pronalaenja motiju novojavljenih prepodobnomuenika Medljanskih.

Tokom etrdesetodnevne liturgije, od 11. oktobra, veliki broj vjernika svakodnevno je dolazio na poklonjenje i cjelivanje motiju sv. Muenika, kao i na Crkvite mjesto na kome su pronadjene moti.

Liturgiji u petak je prisustvovao po procijenama oko 2000 poklonika iz raznih krajeva, cijele Republike Srpske, Bosne i Hercegovine ak i iz Srbije.

Liturgiju je sluio protojerej stavrofor Rade Savi, protojerej stavrofor Milo Milovanovi, iguman Vasilije Roi, protojerej Slavoljub Tegeltija, protojerej Nikola Peno, protonamjesnik Boko Rolji, otac Petar Milovanovi i jerej Aleksandar Relji .

U narednom periodu e liturgije biti redovno sluene svake subote i nedelje, kako je po zavretku liturgije reeno.

autor teksta i fotografija Ljubia Markanovi


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Medna
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 22.9.2010.
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 23.9.2009.
Peti Sabor Medljanaca 25.9.2007.
Voljeti i ljubiti svoj zaviaj 19.9.2007.
Antropoloka i paleopatoloka analiza motiju 17.8.2007.
Hodnikom do riznice 14.5.2007.
Skeleti u stijeni 10.5.2007.
Poelo iskopavanje u Mednoj 27.4.2007.
Liturgije svakog dana 8.11.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj (2) 19.10.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj 18.10.2006.
Lijepa rije vanija od para 21.9.2005.
Asfalt u Mednoj 8.6.2005.
Medna on-line 28.8.2004.
Proitajte jo i...
Promovisan film 'Zvuci ekia jednog kovaa' 22.9.2021.
Odrana kosidba na Rajcu 20.7.2021.
Obiljeeno 25 godina od eshumacije najvee masovne grobnice u Srpskoj 1.4.2021.
Odrana promocija projekta 'Misli o prirodi' 12.3.2021.
Odrano 'Podraniko prelo' 3.12.2020.
Uenici Mainske kole napravili oglasne table 4.11.2020.
Frizeri prikupili 4.500 KM za djecu sa potekoama u razvoju 22.10.2020.
U ponedjeljak 28. septembra obuka o uzgoju ribe 24.9.2020.
UNICEF BIH donirao Centru za socijalni rad raunarsku opremu 6.8.2020.
Kompanija M:tel optini Mrkonji Grad donirala sportsku opremu 31.7.2020.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com