Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 
Hodnikom do riznice

14.5.2007..

Strunjaci Zavoda za zatitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljea RS proteklog vikenda otkrili su na lokalitetu Crkvite u Mednoj podzemni hodnik.

"Pronali smo podzemni hodnik, odnosno prolaz ije dimenzije za sada nismo utvrdili", rekao je arheolog doc.dr Aleksandar Ratkovi i dodao: "Podzemni prolaz je na velikoj dubini, ali za sada ne moemo precizirati na kojoj i kojih je dimenzija."

Meutim, arheolozi su utvrdili da se radi o "stropnoj konstrukciji hodnika, sa postavljenim kamenim ploama". Na nekim mjestima tehnika graenja je zamijenjena "ovrslom glinom i kamenom", a mjestimino je upotrebljavan kamen koji je predstavljao pregradne galmante samog stropa.

"Hodnik je na vie mjesta zatrpan kamenjem razliite veliine, zbog toga to se u proteklih 500 godina odigralo razni arhitektonski poremeaji na ovom lokalitetu", naveo je Ratkovi i dodao da e nas hodnik "odvesti" do rjeenja gdje se nalazi crkva u okviru manastirskog kompleksa i do jedne podzemne prostorije - riznice koja bi trebala da bude u neposrednoj blizini.

Slobodan Daki, "Glas Srpske" 14.5.2007


 

Podijeli na Facebook-u

Slanje komentara na ovu vijest nije omogueno.
 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Medna
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 22.9.2010.
Bolji uslovi ivota, a mjetana sve manje 23.9.2009.
Peti Sabor Medljanaca 25.9.2007.
Voljeti i ljubiti svoj zaviaj 19.9.2007.
Antropoloka i paleopatoloka analiza motiju 17.8.2007.
Skeleti u stijeni 10.5.2007.
Poelo iskopavanje u Mednoj 27.4.2007.
etrdesetodnevna liturgija 27.11.2006.
Liturgije svakog dana 8.11.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj (2) 19.10.2006.
Pronalazak motiju u Mednoj 18.10.2006.
Lijepa rije vanija od para 21.9.2005.
Asfalt u Mednoj 8.6.2005.
Medna on-line 28.8.2004.
Proitajte jo i...
Promovisan film 'Zvuci ekia jednog kovaa' 22.9.2021.
Odrana kosidba na Rajcu 20.7.2021.
Obiljeeno 25 godina od eshumacije najvee masovne grobnice u Srpskoj 1.4.2021.
Odrana promocija projekta 'Misli o prirodi' 12.3.2021.
Odrano 'Podraniko prelo' 3.12.2020.
Uenici Mainske kole napravili oglasne table 4.11.2020.
Frizeri prikupili 4.500 KM za djecu sa potekoama u razvoju 22.10.2020.
U ponedjeljak 28. septembra obuka o uzgoju ribe 24.9.2020.
UNICEF BIH donirao Centru za socijalni rad raunarsku opremu 6.8.2020.
Kompanija M:tel optini Mrkonji Grad donirala sportsku opremu 31.7.2020.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com