Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Prikupljeno 35 doza krvi

17.5.2021..

U Mrkonji Gradu danas je odrana akcija dobrovoljnog davanja krvi, u kojoj je prikupljeno 35 jedinica ove dragocjene tenosti.

Akciju je organizovala Opštinska organizacija Crvenog krsta Mrkonji Grad u saradnji sa Aktivom dobrovoljnih davalaca krvi "Hidroelektrane Boac".

Naelnik opštine Mrkonji Grad Dragan Voevi zahvalio je svima koji su uestvovali u današnjoj humanoj akciji i pozvao sve stanovnike Republike Srpske i šire da se odazivaju ovakvim aktivnostima.

 „ Naša mala koliina krvi koju se odreknemo spašava neije ivote, a posebno sam srean što sam na današnjoj akciji vidio veliki broj mladih ljudi“, naveo je Voevi,koji je po zanimanju ljekar.

Predsjednik lokalnog Crvenog krsta Petar Mitri rekao je  da je rije o njihovoj redovnoj akciji, koju organizuju dva puta godišnje.

"Ove godine nam je i Nedjelja crvenog krsta posveena dobrovoljnim davaocima krvi. Rije je o našoj tradicionalnoj aktivnosti, u okviru koje elimo da animiramo mlade ljude da uestvuju u njoj, ali i da prikupimo odreene doze", istakao je Mitri.

Maturant Mašinske škole Dejan Glamoanin rekao je da drugi put daje krv i da je veoma srean što moe nekome da pomogne na ovaj nain.

Ovogodišnji slogan glasi "U vremenu distanciranja, sauvajmo humanost. Daruj krv!".

Izvor: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Crveni krst
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 18.5.2020.
Akcija ''Niste sami'' i u Mrkonji Gradu 22.3.2020.
Mrkonjiani dobrovoljno darivali krv - prikupljeno 30 doza 9.12.2019.
Odrano 24. republiko takmienje ekipa Crvenog krsta 16.6.2019.
Akcija dobrovoljnog darivanja krvi 11.5.2019.
Mladi Crvenog krsta obiljeili Svjetski dan zdravlja 12.4.2018.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 4.12.2017.
Optini Mrkonji Grad dodijeljen Srebrni znak Crvenog krsta 14.11.2017.
Prikupljeno 37 doza krvi 21.12.2016.
Obiljeavanje nedjelje solidarnosti 27.10.2015.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 23.5.2014.
Drue se, pjevaju i spaavaju ugroene 8.8.2012.
S osmijehom u kolu 28.9.2011.
Akcija dobrovoljnog davanja krvi 6.5.2011.
Otvoren kamp Crvenog krsta 22.7.2010.
Paketi za ljepi osmijeh 25.1.2010.
Osvojile televizor i poklonile koli 9.1.2009.
Crveni krst nagradio uenike 17.12.2008.
Ljetnji kamp omladine 24.7.2007.
Zavren kamp Crvenog krsta na Balkani 31.7.2006.
Kamp Crvenog krsta 28.7.2005.
Diplome za znanje 28.7.2004.
Kamp Crvenog krsta 28.11.2001.
Proitajte jo i...
Promovisan film 'Zvuci ekia jednog kovaa' 22.9.2021.
Odrana kosidba na Rajcu 20.7.2021.
Obiljeeno 25 godina od eshumacije najvee masovne grobnice u Srpskoj 1.4.2021.
Odrana promocija projekta 'Misli o prirodi' 12.3.2021.
Odrano 'Podraniko prelo' 3.12.2020.
Uenici Mainske kole napravili oglasne table 4.11.2020.
Frizeri prikupili 4.500 KM za djecu sa potekoama u razvoju 22.10.2020.
U ponedjeljak 28. septembra obuka o uzgoju ribe 24.9.2020.
UNICEF BIH donirao Centru za socijalni rad raunarsku opremu 6.8.2020.
Kompanija M:tel optini Mrkonji Grad donirala sportsku opremu 31.7.2020.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com