Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Obiljeen Dan pobjede nad faizmom

10.5.2023..

Delegacije Opštine Mrkonji Grad i opštinskog SUBNOR-a poloile su, povodom Dana pobjede nad fašizmom, vijence na biste narodnog heroja Pavla Devera i skojevke Milje ukanovi na Trgu kralja Petra Prvog Karaorevia Mrkonjia.

Predsjednik opštinskog SUBNOR-a Mirko Vuenovi rekao je  da se ovaj znaajan datum obiljeava svake godine u znak sjeanja na one koji su se odlikovali hrabrošu i koji su dali ivote za slobodu.

Vijenci su poloeni i na spomenik narodnom heroju Simi Šolaji u mjestu Previle.

U Narodnooslobodilakoj borbi sa podruja mrkonjike opštine uestvovalo je 1.309 boraca od kojih su poginula 524.

Dan pobjede nad fašizmom obiljeava se 9. maja u znak sjeanja na taj datum 1945. godine kada je stupila na snagu bezuslovna kapitulacija nacistike Njemake, ime je završen Drugi svjetski rat u Evropi.

Drugi svjetski rat bio je u istoriji ovjeanstva najmasovniji i po broju ljudskih rtava najstraviniji sukob u kojem je poginulo oko 60 miliona ljudi.

Srpski narod na prostoru bivše Jugoslavije dao je najveu rtvu i doprinos u slamanju fašizma.

Sovjetski Savez dao je najveu rtvu i doprinos u slamanju fašizma sa 22 do 26 miliona ljudi, dok je bivša Jugoslavija, koja je tada i kroz istoriju bila na strani saveznika, imala najvee gubitke koji se, prema dravnoj komisiji bivše SFRJ, procjenjuju na 1,7 miliona ljudi.

Izvor: www.mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Proitajte jo i...
Raspisai javni pozivi za podrku za samozapoljavanje 30.5.2024.
Realizovana majska akcija dobrovoljnog davanja krvi 16.5.2024.
Predstavljen projekat 'Zdrave zajednice u BiH' 1.5.2024.
Otvoren poziv za projekte i mikrobiznise Omladinske banke 20.4.2024.
Formirana jedinica Civilne zatite 18.3.2024.
Otvorena obnovljena zgrada Osnovnog suda 1.2.2024.
Postavljena turistika signalizacija 24.12.2023.
Odrano Vee privrednika 24.11.2023.
Odrano predavanje za proizvoae voa 14.11.2023.
Parastos za ubijene Srbe u zapadnoj Krajini 10.10.2023.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com