Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 

 


Otvoren festival u Peckoj: arolija savremenog sela

9.7.2023..

etvrti Pecka Outdoor Festival (POF) otvoren je danas u selu Pecka, kod Mrkonji Grada, u prisustvu više stotina posjetilaca.

"Festival je porodinog tipa i prilika da kaemo kakve mogunosti nudi Pecka i okolna sela. Prije 2000 godina je ovdje bilo odmorište i elimo da tako bude i sada i ubudue. Nadam se da emo ova dva dana provesti tako da nam ostane u sjeanju i siguran sam da emo idue godine imati još vei dogaaj“, rekao je direktor ovog festivala Boro Mari, naglašavajui da je njihova misija da naprave aroliju od Pecke.

Brojne mogunosti i dobrobiti aktivnog boravka u prirodi POF saima u dvodnevni festivalski program koji upravo to nudi.

"Odluili smo da ivimo ovdje i taj prostor dijelimo sa vama. Pravimo takav ambijent da ovo bude savremeno selo. Mape su aurirane, izvori Sane zaštieni i njima upravlja Green Ways. Izgraena je nova infrastruktura i oznaene staze tako da je podruje izvora Sane idealno za uivanje“, rekao je Boro Mari i dodao da je to samo jedna od taki za uivanje i aktivno provedeno vrijeme u prirodi za sve generacije posjetilaca.

Istakao je da je ponosan na organizacioni tim i prijatelje ovog festivala i srean što su festival ove godine prepoznale i podrale vane kompanije, ijim predstavnicima su na otvaranju festivala uruene zahvalnice, kao i prijateljima festivala – vodiima i voditeljima radionica.

"Posjetioce i ove godine oekuju brojne aktivnosti na otvorenom - brdski biciklizam, sportsko penjanje, pješaenje, kanjoning Koranom, istraivanje staništa bilja i gljiva, Šareni market sa dvadesetak štandova na kojima se predstavljaju domainstva sa svojim proizvodima i suvenirima, sportsko-kreativne radionice za djecu - uz KC Kids, outdoor sajam, predstave za djecu i edukativno-kreativne radionice, kao i neizostavni muziki program uz izuzetne domae bendove", rekao je Mari.

Naglasio je kako se festivalom prevashodno promovišu zdravi ivotni stilovi i navike kroz aktivan boravka u prirodi, s dodatnim ciljem popularizacije ruralnog turizima, unapreenja i promocije lokalne ponude i prirodnog nasljea Pecke.

Predstavnica Opštine Mrkonji Grad Nataša Areina otvorila je Šareni market - Pecka Outdoor Festival sa više od 20 izlagaa iz ove opštine, Banjaluke, Ribnika, Drvara i Šipova koji su na štandovima predstavili tradicionalna jela, narodne rukotvorine, zanatske proizvode, razne vrste sokova i proizvode od meda.

Areina je istakla da je Opština Mrkonji Grad kroz projekat “Pijaca za 21 vijek” EU4AGRI nabavila šezdeset mobilnih štandova i prenosivu podlogu za štandove koji su se koristiti prilikom ogranizacije Pecka Outdoor Festivala, ali e biti na raspolaganju poljoprivrednim ponuaima i prilikom drugih manifestacija i sajmova.

GS, "Glas Srpske", www.glassrpske.com


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Proitajte jo i...
Realizovana majska akcija dobrovoljnog davanja krvi 16.5.2024.
Predstavljen projekat 'Zdrave zajednice u BiH' 1.5.2024.
Otvoren poziv za projekte i mikrobiznise Omladinske banke 20.4.2024.
Formirana jedinica Civilne zatite 18.3.2024.
Otvorena obnovljena zgrada Osnovnog suda 1.2.2024.
Postavljena turistika signalizacija 24.12.2023.
Odrano Vee privrednika 24.11.2023.
Odrano predavanje za proizvoae voa 14.11.2023.
Parastos za ubijene Srbe u zapadnoj Krajini 10.10.2023.
Realizovani projekti omladinske banke Mrkonji Grad 2023. godine 5.10.2023.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com