Sport -

Veterani Partizana gostovali u Mrkonjiu

12.9.2006..
SLOBODA 1:2 PARTIZAN

STRIJELCI: Gruji (autogol) u 66. minutu za Slobodu, a Zalad u 62. i Mari u 78. minutu za Partizan, stadion: "Luke", gledalaca: 1.500, sudija: Milan Stanivukovi (Banja Luka).

SLOBODA: uranovi, Laketa, D. Stojii, Ljuboja, Kianovi, uri, Davidovi, Kesi, M. Todorovi, Dodi, M. Milanovi. Jo su igrali: Devura, M. Kljaji, Popadi, Breo, Luki, Proti.

PARTIZAN: Zalad, Markovi, Kaduni, Gruji, uni, Pajin, Zeki, Nikoli, Mari, M. iri, Deli. Jo je igrao V. iri.

MRKONjI GRAD - Gostovanje veterana Partizana privuklo je u nedjelju na "Lukama" vie od 1.500 gledalaca. Nekadanje vedete dva kluba doarale su svu ljepotu fudbalske igre, a gosti su spretno stigli do pobjede od 2:1.

Gosti iz Beograda su bolje otvorili utakmicu. U prvih 10 minuta zaprijetili su Zeki i Mari, ali je sjajno reagovao uranovi, koji je podsjetio na vremena kada je bio jedan od najboljih golmana u Krajikoj ligi. U 16. minutu dosuen je penal za goste. Zeki je oboren u kaznenom prostoru, a penal je utirao Zalad. Meutim, uranovi je lijepom paradom zaustavio njegov ut. Nastavak prvog dijela pripao je domaim fudbalerima. U prilikama su bili uri, M. Kljaji i Milanovi, ali je Zalad bio na visini zadatka.

Prvi pogodak vien je u 62. minutu. U jeku napada domaih golman Rade Zalad, koji je u drugom poluvremenu nastupio kao igra, postigao je vodei gol za "crno-bijele". etiri minuta kasnije Breo je otro utirao, a loptu je nespretno u sopstvenu mreu sproveo Gruji. Bilo je to 1:1. U 78. minutu postavljen je konaan rezultat. Greku domae odbrane vjeto je iskoristio Mari i matirao Devuru.

KLUB PRIJATELjA

Gostovanje veterana Partizana organizovao je klub prijatelja ovog kluba iz Mrkonji Grada. Za rukovodstvo i igrae Beograana uprilien je prijem u hotelu "Krajina", gdje je odrana manifestacija "Dobro doli u crno-bijeli svijet". Domaini i gosti razmijenili su poklone. Dogovoreni su i novi vidovi saradnje, a sve s ciljem popularizacije fudbalskog sporta.