Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Sport
Fudbal
Koarka
Odbojka
Ostali sportovi
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Sport -
 

 


Sloga i Sloboda juriaju na Premijer ligu

6.8.2012..

Sljedeeg vikenda poee 18. šampionat Republike Srpske u kojem e kao i prošle godine nastupiti 14 klubova.

Pauzu izmeu dva prvenstva obiljeila su nagaanja da e ekipa Crvene zemlje odustati od takmienja u Prvoj ligi zbog velikih finansijskih problema, što su predstavnici potvrdili na rijebu takmiarskih brojeva pa je Izvršni odbor Fudbalskog saveza Republike Srpske morao da nae zamjenu. Poslije pregovora odlueno je da ekipa Ljubia iz Prnjavora popuni upranjeno mjesto.

U odnosu na prošlu sezonu liga e imati etiri nova kluba. U prvoligaški karavan, osim pomenutih Prnjavorana, vraaju se Kozara (ispala iz Premijer lige BiH) kao i Borac iz Šamca (šampion druge lige RS, grupa zapad). Svoj debi u Prvoj ligi imae i Mladost iz Velike Obarske, koja je bila prva u Drugoj ligi grupa istok.

Kada su u pitanju favoriti za osvajanje prvog mjesta, u prvom redu tu su Sloboda iz Mrkonji Grada, kao i dobojska Sloga, koje su i prošle sezone vodile veliku bitku sa Radnikom, ali su Bijeljinci ipak bili bolji. Od ostalih ekipa teško je oekivati da se neko moe upustiti u borbu za trofej jer prvenstveno nisu u stanju finansijski to da izdre.

Prvo kolo igra se u subotu 11. avgusta od 17 asova dok je posljednje na rasporedu 3. novembra. U jesenjem dijelu šampionata Mladost iz Velike Obarske i Sloboda iz Mrkonji Grada svoje meeve na domaem terenu igrae nedjeljom, dok e ostali timovi igrati subotom. Sutjeska iz Foe svoje utakmice igrae u veernjem terminu, a satnica e biti naknadno odreena.

Zasad samo posljednjeplasirani klub iz Prve lige preselie se u nii rang, ali to treba uzeti sa rezervom pošto je ispadanje iz prvoligaškog karavana uslovljeno plasmanom klubova iz Republike Srpske u Premijer ligi BiH. Ako jedan klub iz Srpske napusti elitni bh. rang takmienja, onda e u drugu ligu dva posljednjeplasirana kluba ili moda ak i tri, ako dva kluba iz RS budu posljednja na tabeli Premijer lige. Bara za popunu prve i drugih liga igrae se i ove sezone dok e šampion izboriti plasman u Premijer ligu BiH.

Ove sezone u Prvoj ligi nastupie i etiri nekadašnja šampiona Republike Srpske: Kozara, Drina (Zvornik), Modria Maksima i Rudar iz Ugljevika.

Milan Zubovi ("Glas Srpske", www.glassrpske.com)


Raspored

1. kolo
Mladost (VO)  -  Drina HE  
Modria Maksima  -  Ljubi
Sutjeska  -  Drina (Z)  
Sloga  -  Sloboda (MG)
Mladost (G) - Podrinje
Sloboda (NG) - Borac 
Rudar - Kozara

2. kolo
Drina HE - Kozara      
Borac - Rudar    
Podrinje - Sloboda (NG)      
Sloboda (MG) - Mladost (G)
Drina (Z) - Sloga
Ljubi - Sutjeska
Mladost (VO) - Modria Maksima

3. kolo
Modria Maksima - Drina HE      
Sutjeska - Mladost (VO)       
Sloga - Ljubi   
Mladost (G) - Drina (Z)
Sloboda (NG) - Sloboda (MG)
Rudar - Podrinje
Kozara - Borac

4. kolo
Drina HE - Borac       
Podrinje - Kozara       
Sloboda (MG) - Rudar 
Drina (Z) - Sloboda (NG)     
Ljubi - Mladost (G)   
Mladost (VO) - Sloga 
Modria Maksima - Sutjeska

5. kolo
Sutjeska - Drina HE    
Sloga - Modria Maksima   
Mladost (G) - Mladost (VO) 
Sloboda (NG) - Ljubi
Rudar - Drina (Z)
Kozara - Sloboda (MG)
Borac - Podrinje

6. kolo
Drina HE - Podrinje  
Sloboda (MG) - Borac 
Drina (Z) - Kozara      
Ljubi - Rudar   
Mladost (VO) - Sloboda (NG)        
Modria Maksima - Mladost (G)   
Sutjeska - Sloga

7. kolo
Sloga - Drina HE        
Mladost (G) - Sutjeska
Sloboda (NG) - Modria Maksima
Rudar - Mladost (VO) 
Kozara - Ljubi
Borac - Drina (Z)        
Podrinje - Sloboda (MG)

8. kolo
Drina HE - Sloboda (MG)    
Drina (Z) - Podrinje   
Ljubi - Borac   
Mladost (VO) - Kozara
Modria Maksima - Rudar   
Sutjeska - Sloboda (NG)       
Sloga - Mladost (G)

9. kolo
Mladost (G) - Drina HE       
Sloboda (NG) - Sloga 
Rudar - Sutjeska
Kozara - Modria Maksima 
Borac - Mladost (VO) 
Podrinje - Ljubi       
Sloboda (MG) - Drina (Z)

10. kolo
Drina HE - Drina (Z)  
Ljubi - Sloboda (MG)
Mladost (VO) - Podrinje
Modria Maksima - Borac   
Sutjeska - Kozara
Sloga - Rudar    
Mladost (G) - Sloboda (NG)

11. kolo
Sloboda (NG) - Drina HE     
Rudar - Mladost (G)    
Kozara - Sloga   
Borac - Sutjeska
Podrinje - Modria Maksima
Sloboda (MG) - Mladost (VO)
Drina (Z) - Ljubi

12. kolo    
Drina HE - Ljubi      
Mladost (VO) - Drina (Z)     
Modria Maksima - Sloboda (MG)
Sutjeska - Podrinje
Sloga - Borac    
Mladost (G) - Kozara  
Sloboda (NG) - Rudar

13. kolo
Rudar - Drina HE
Kozara - Sloboda (NG)
Borac - Mladost (G)    
Podrinje - Sloga
Sloboda (MG) - Sutjeska      
Drina (Z) - Modria Maksima       
Ljubi - Mladost (VO)


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: FK Sloboda
Loptu na Lukama tjeraju uzbrdo-nizbrdo 13.7.2018.
Sloboda slomila Slogu iz Doboja 3.10.2017.
Sloboda zaustavljena u Doboju 6.6.2017.
Sloboda silovita u amcu 23.5.2017.
Sloboda deklasirala Borac 3.5.2017.
Remi Slobode i Podrinja u 18. kolu 20.3.2017.
Fudbaleri Slobode u treem kolo Prve lige RS savladali banjaluki Borac 1:0 23.8.2016.
Sutjeska i Sloboda (MG) igraju kljunu utakmicu u borbi za opstanak u ligi RS 31.5.2016.
Rekonstrukcija pomonog stadiona FK Sloboda 19.8.2015.
Prva fudbalska liga RS, prvo kolo: Osveta Krupe 11.8.2015.
Poinje fudbalski ampionat RS, ekipe u borbi za plej-of 7.8.2015.
Jubilej - 70 godina FK Sloboda iz Mrkonji Grada 4.8.2015.
Prva liga RS po novom sistemu 21.7.2015.
Skuptina FK Sloboda Mrkonji Grad 8.7.2015.
Disciplinska komisija FS RS: Klubovima oduzeto po 6 bodova 25.6.2015.
Rudar iz Prijedora ampion RS 8.6.2015.
Jefteni donio Slobodi tri boda 28.4.2015.
Patar presudio Slobodi 21.10.2014.
Prva fudbalska liga RS, 9. kolo 14.10.2014.
Kozara protutnjala Lukama 24.9.2014.
Juri na Premijer ligu 13.8.2014.
Ini nametnuo estok ritam fudbalerima Slobode 21.7.2014.
Tuli blizu klupe Slobode 7.7.2014.
Prijateljska humanitarna utakmica Sloboda - eljezniar 0:1 18.6.2014.
Prva fudbalska liga RS, 21. kolo: Sloboda vratila 2. poziciju 23.4.2014.
FK Sloboda i preduzee R-S Silikon potpisali ugovor o sponzorstvu 26.3.2014.
Prva liga RS: Pola timova ganja opstanak 7.3.2014.
Svilar vodio do pobjede 19.11.2013.
Vladimir Karali - Bombarder sa Luka 19.11.2013.
Sloboda pripao derbi sa Drinom 11.11.2013.
Prva fudbalska liga RS: Radoja vodio do slavlja 5.11.2013.
Sloboda bolja od Travnika 20.9.2013.
Tri gola za tri boda 9.4.2013.
Mrkonjika Sloboda silna u derbiju 26.3.2013.
Skuptina, plata pa pripreme 31.1.2013.
Zavretak jesenjeg dijela prvenstva RS za fudbalere 10.12.2012.
Pobjeda Slobode u posljdnjem kolu 6.11.2012.
Sloboda do pobjede sa igraem vie 29.10.2012.
Prva liga RS, 10. kolo 16.10.2012.
Malbai za slavlje Kozare 10.9.2012.
Sloboda prijeti istupanjem iz lige 28.8.2012.
Devui pogodio 'trojku' 21.8.2012.
Slobodi slaa polovina plijena 15.8.2012.
Borac odbranio pehar 11.6.2012.
Za istoriju utakmica 5.6.2012.
Sloboda zaustavljena u pohodu ka tituli 21.5.2012.
Sloboda ne isputa tree mjesto 23.4.2012.
Sloboda u finalu Kupa RS 19.4.2012.
Treninzi u dvorani i teretani 16.2.2012.
Zalet za finale Kupa i vrh tabele 19.1.2012.
Stjepi ostaje do kraja sezone 15.12.2011.
Sloboda u plofilnau Kupa RS 11.11.2011.
Sloboda nokautirala lidera 10.10.2011.
Sloboda pokleknula u Novoj Vesi 26.9.2011.
Lijep pogled sa vrha 22.9.2011.
Sloboda - Laktai 7:2 20.9.2011.
Zoran Dragii - Igraemo napadaki 15.8.2011.
Prva liga RS, 25. kolo: Mrkonjiani ostali u eliti 3.6.2011.
Prva liga RS, 23. kolo 16.5.2011.
Sloboda (MG) - Proleter 1:0 3.5.2011.
Prva fudbalska liga RS, 18. kolo 11.4.2011.
Prva fudbalska liga RS, 14. kolo: Radnik - Sloboda (MG) 1:0 16.3.2011.
Prva liga RS, 13. kolo 10.11.2010.
Prva fudbalska liga RS, 12. kolo 31.10.2010.
Prva lfudbalska iga RS, 11. kolo 25.10.2010.
Prva liga RS, deseto kolo 17.10.2010.
Prva liga RS, deveto kolo 11.10.2010.
Drama na Lukama 27.9.2010.
Prva liga RS, esto kolo 20.9.2010.
Prva liga RS, etvrto kolo: Poraz Slobode 6.9.2010.
Prva liga RS, tree kolo: Radoja trasirao put ka pobjedi 31.8.2010.
Prva fudbalska liga RS, drugo kolo 23.8.2010.
Sloboda poraena, Vuka nije zabrinut 10.8.2010.
Pehar u rukama Mrkonjiana 3.8.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 30. kolo: Sloboda prvoliga? 1.6.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 29. kolo: Gai igrao pod suspenzijom 25.5.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 25. kolo: Vodei dvojac ne poputa 4.5.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 24. kolo: Sloboda stigla Crvenu zemlju 27.4.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 24. kolo: Sloboda stigla Crvenu zemlju 27.4.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 23. kolo: Crvena zvezda odmie 19.4.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 21. kolo: Smjena na vrhu 9.4.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 20. kolo: Vujii spasao lidera 6.4.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 21. kolo: Sloboda prola i Omarsku 30.3.2010.
Druga liga RS, grupa zapad, 18. kolo 26.3.2010.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 16. kolo 9.3.2010.
Ljubi - Sloboda 1 : 1 15.2.2010.
Sve se zna, ali svi ute 27.11.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 15. kolo 11.11.2009.
FS RS: Suspendovana 24 kluba 6.11.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 14. kolo 3.11.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 13. kolo 28.10.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 12. kolo 19.10.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 11. kolo 13.10.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 9. kolo 7.10.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 8. kolo 30.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 7. kolo 22.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 6. kolo 15.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 5. kolo 11.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 4. kolo 8.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 3. kolo 1.9.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 30. kolo 8.6.2009.
(Ne)ozbiljan prekid utakmice 8.6.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 28. kolo 29.5.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 27. kolo 26.5.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 26. kolo 21.5.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 25. kolo 12.5.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 24. kolo 5.5.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 22. kolo 20.4.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 21. kolo 13.4.2009.
Sloboda - Sloga (T) 2:2 7.4.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 19. kolo 31.3.2009.
Tekstilac - Sloboda (MG) 2:2 10.3.2009.
Druga fudbalska liga RS, grupa zapad, 15. kolo 11.11.2008.
Derbi bez pobjednika 4.11.2008.
Krajina - Sloboda 1:0 26.10.2008.
Sloboda grabi prema vrhu 6.10.2008.
Nova pobjeda Slobode 1.10.2008.
'Pae Sloboda' 19.9.2008.
Deklasirali Slobodu 8.9.2008.
Pobjeda kod kue 5.9.2008.
Remi Slobode 19.8.2008.
Sloboda ubjedljiva 16.8.2008.
Sloboda u reorganizovanoj drugoj ligi RS 9.6.2008.
Trica za opstanak 7.4.2008.
Gol ist kao suza 31.3.2008.
Nema nepobjedivih 28.3.2008.
Sloboda jaa redove 5.1.2008.
Rezultati 14. kola 13.11.2007.
Sloboda-Sloga 1:3 8.11.2007.
Krajina-Sloboda 1:0 31.10.2007.
Sloboda-Lau 2:1 22.10.2007.
Sloboda-Sloga 1:0 10.10.2007.
Lijeve-Sloboda 0:1 2.10.2007.
Sloboda-Omladinac 3:1 18.9.2007.
Rudar-Sloboda 2:0 3.9.2007.
Sloboda-Mladost 1:1 29.8.2007.
Ureenje stadiona 'Luke' 24.8.2007.
Budunost-Sloboda 2:1 (prekid) 13.6.2007.
FK Mrkonji-Sloboda 1:9 30.5.2007.
Sloboda-elinac 1:0 23.5.2007.
Sineli-Sloboda 1:3 16.5.2007.
Sloboda(MG)-Sloboda(P) 8:1 9.5.2007.
Sloboda-Progres 3:1 25.4.2007.
IC Ramii-Sloboda 1:3 18.4.2007.
Kraj jesenjeg dijela prvenstva 15.11.2006.
Mineral-Sloboda 0:0 8.11.2006.
Sloboda - Mrkonji 4:0 2.11.2006.
Sloboda nerijeeno, FK Mrkonji debakl 25.10.2006.
Sloboda prati lidera 27.9.2006.
Pobjeda Slobode i poraz FK Mrkonjia 20.9.2006.
Lider zaustavljen na Lukama 17.9.2006.
Na evape kod ministra 15.8.2006.
FK Sloboda u novoj sezoni 9.8.2006.
FK Sloboda i zvanino u Treoj ligi 10.7.2006.
Bruka Slobode u Kozarskoj Dubici 19.6.2006.
Sloboda-Proleter 1:1 13.6.2006.
Sloboda - Sloga DIPO 4:0 26.5.2006.
Sloboda - Lau 4:2 24.5.2006.
Ravan-Sloboda 3:0 16.5.2006.
Sloboda-Omladinac 0:0 9.5.2006.
Sloga-Sloboda 3:0 3.5.2006.
Dva gola Stojiia za pobjedu 11.4.2006.
Poinje proljetni dio fudbalskog prvenstva 24.3.2006.
Kormilo Ljuboji 9.2.2006.
Najbolje izdanje Slobode 15.11.2005.
Poraz od lidera 8.11.2005.
Uspjeh Slobode u derbiju zaelja 1.11.2005.
Debakl Slobode 25.10.2005.
Vrijedna pobjeda 18.10.2005.
'Sedmica' u mrei Slobode 13.10.2005.
Goleada na 'Lukama' 4.10.2005.
Lider ne da tron 27.9.2005.
Minimalna pobjeda 20.9.2005.
Fudbalski vikend 17.9.2005.
Fudbalska 'uspavanka' 13.9.2005.
Konano pobjeda! 9.9.2005.
Poraz od devetorice 30.8.2005.
Ubjedljiv poraz 22.8.2005.
Sloboda gost Naprijeda 19.8.2005.
Pojaanja na 'Lukama' 23.7.2005.
Poetak priprema za novu sezonu 21.7.2005.
Pjesma na Lukama 7.6.2005.
Bijeg sa dna tabele 4.6.2005.
Jo starih fotografija Slobode... 24.5.2005.
Sloboda - nekada davno 20.5.2005.
Remi na domaem terenu 17.5.2005.
Tri gola u mrei Slobode 10.5.2005.
Nerijeeno na Lukama 3.5.2005.
Poraz Slobode u Trnu 29.4.2005.
Poraz Slobode uz dva auto-gola 12.4.2005.
Gol Travara za pobjedu 29.3.2005.
Trica na domaem terenu 3.11.2004.
Novi poraz 20.10.2004.
Kljaji prieljkuje reprizu 26.7.2004.
Poraz u Banjaluci 26.5.2004.
Snijeg oteava rad 16.2.2004.
Vana pobjeda 16.5.2003.
Pobjeda za opstanak 11.6.2002.
'Sloboda' za Ginisa 21.5.2002.
Zamalo pobjeda 30.4.2002.
Pobjeda i poraz 21.4.2002.
Jo jedan poraz 7.4.2002.
Poraz u Podgradcima 23.3.2002.
Krila Krajine - Sloboda 13.3.2002.
Kraj jesenjeg dijela fudbalskog prvenstva 20.11.2001.
Poraz uz pomo sudije 10.11.2001.
Konano pobjeda 2.11.2001.
Dvostruki debakl ! 30.10.2001.
Pobjeda 'Slobode' 21.10.2001.
Sloboda pobjeuje 8.11.2000.
Proitajte jo i...
U ponedjeljak poinje Fitnes ljeto 2018 2.7.2018.
'Point' prvi na dravnom prvenstvu 23.6.2018.
Fudbaleri ''Montevidea'' osvojili zlato na ''FENIKS KUP-u'' 18.5.2018.
Plesna arolija u Mrkonji Gradu 4.5.2018.
Prijave za Malu kolu aha 'Gambit' 12.4.2018.
Mladost u finiu savladala Vogou 1.4.2018.
Mostarski Studenti nakon poraza od Mladost korak blie niem rangu 24.3.2018.
Mladost pobjedonosno kroz Hadie 19.3.2018.
Mladost se pojaava: Stigao iskusni centar u Mrkonji Grad 14.3.2018.
Triler u Mrkonjiu: Sloboda vodila cijelo vrijeme, ali Mladost slavila 5.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com