Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
 Iz grada/Poljoprivreda
Poljoprivrednici zadovoljni planiranim Programom za podsticaj
14.3.2018..
Opština Mrkonji Grad i Agencija za privredni razvoj, jue su u sali za sastanke organizovali radni sastanak sa predstavnicima poljopreivrednih udruenja, u vezi sa izradom Programa za podsticaj privrenog razvoja u 2018. godini, u dijelu programa koji se odnosi na podsticaj u oblasti poljoprivrede.
Eksperti preporuuju: Brendirati mrkonjiku ljivovicu
22.11.2017..

Mrkonjiku šljivovicu, iji kvalitet raste iz godinu u godinu, trebalo bi brendirati, kae profesor sa Poljoprivrednog fakulteta u Beogradu Ninoslav Nikievi, jedan od najpoznatijih ocenjivaa ljute rakije.

Mjetani mrkonjikog sela Baljvine zbog medvjeda izlaze na protest
12.9.2017..
Mještani sela Baljvine kod Mrkonji Grada najavili su u petak da e, ako nadleni uskoro ne nau rješenje za meku i dvoje meia koji prave štetu domainstvima, organizovati protest ispred opštine.
Tri noi zaredom meka je dolazila u domainstva i uništila nekoliko košnica. Posljednji se pod šapom gladne divljai našao pelinjak Predraga Savia.
Odrano predavanje za voare
16.3.2016..
Poljoprivredno savjetodavna sluba Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede RS u saradnji sa Agencijom za privredni razvoj opštine Mrkonji Grad organizovala je struno predavanje na temu 'Proljetni radovi u vonjaku'.
Cilj predavanja jeste obuka proizvoaa da što kvalitetnije pripreme vonjake za novu proizvodnu godinu i da ostvare što uspješnije rezultate u proizvodnji voa.
Uspjeno eksperimentalno uvanje voa u hladnjai
29.1.2016..
Sedam voara sa podruja opštine Mrkonji Grad uestvovalo je u eksperimentalnoj fazi projekta uvanja voa u hladnjai, u kojoj su uskladištili oko tri tone jabuke.
Hladnjaa kapaciteta 60 tona instalisana je prošle godine u mjestu Kotor i  moe da zadovolji osnovne i ve iskazane potrebe proizvoaa voa sa veim proizvodnim kapacitetima.
Potpisani ugovori za podsticaje u pelarstvu
19.11.2015..
U Agenciji za privredni razvoj opštine Mrkonji Grad 28 pelara potpisalo je sa naelnikom odjeljenja za privredu i finansije opštine Tomislavom Todoroviem ugovore o podsticaju za pelare u iznosu od 6.380 KM.
Todorovi je rekao da e im dobijena sredstava pored ostalog omoguiti i bolju pripremu pela za zimu.
Naelnica Divna Anii sa 15 poljoprivrednih proizvoaa potpisala ugovore
29.10.2015..
U Agenciji za privredni razvoj opštine Mrkonji Grad naelnica opštine Divna Anii sa 15 poljoprivrednih proizvoaa potpisala je ugovore za tri vrste podsticaja u poljoprivredi.
Ugovore za mikrokreditiranje poljoprivredne proizvodnje potpisalo je deset poljoprivrednih proizvoaa, gdje je opština Mrkonji Grad izdvojila 38.400 KM depozitnih sredstava, dok je ukupni iznos kreditnih sredstava 96.000 KM.
Potpisani ugovori o dodjeli kredita za poljoprivrednike
27.8.2015..
Naelnica opštine Mrkonji Grad Divna Anii potpisala je danas ugovore sa devet poljoprivrednika o korištenju kredita, za koje je opština izdvojila depozit. Poljoprivrednici su od banke uzeli 78.000 KM sa kamatom od 3,44 odsto, od ega depozitna sredstva opštine iznose 31.200 KM.
Predavanje za voare
25.6.2015..
U okviru projekta “Od voara do preduzetnika: podrška skladištenju voa u hladnjaama (MG Hladnjaa) na kome su partneri opštine Mrkonji Grad i Ribnik u etvrtak 02.07.2015. godine u sali Skupštine opštine Ribnik odrae se edukativne radionice za voare.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Ostali naslovi
Poljoprivrednicima dodijeljeno 176.000 KM bespovratnih sredstava27.1.2014.
Dodjela sadnica voa12.11.2012.
Odrano predavanje iz oblasti plastenike proizvodnje25.10.2012.
''Dani meda'' u Mrkonji Gradu27.9.2012.
Novac stie ovih dana5.12.2011.
Stotine tona krompira spremno za trite19.10.2011.
Povre iz plastenika donosi dobru zaradu20.8.2011.
Proizveo utu lincuru za Evropu14.2.2011.
Mrkonjiki med najbolji u Evropi1.10.2010.
Kia prepolovila prinose5.8.2010.
Ratari gase maine polovinom maja7.5.2010.
Poela podjela regresiranog dizel goriva i mineralnog ubriva29.3.2010.
U buradima lee milioni maraka17.3.2010.
Proizvodnja organske hrane i razvoj seoskog turizma27.1.2010.
Sa zasada po dunumu ubrali 5.000 KM3.9.2009.
Kazne za neposlune pelare do 5.000 KM28.8.2009.
Rod lo, a etva penice skupa20.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva18.5.2009.
Umjesto deponije zaini za izvoz21.4.2009.
Voarstvo velika razvojna ansa17.4.2009.
: Arhiva
2015.
2014.
2013.
2012.
2011.
2010.
2009.
2008.
2007.
2006.
2005.
2004.
2003.
2002.
2001.
2000.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com