Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
 Iz grada/Saobraaj
Uskoro gradnja mosta preko Crne Rijeke
19.8.2018..
Naelnik opštine Mrkonji Grad Divna Anii i direktor firme “Zid-art” Damir Mili potpisali su danas ugovor o izgradnji mosta u Starom Selu preko Crne rijeke, ukupne vrijednosti 25.000 KM.
Povrijeenog konopcem izvukli iz korita Crne rijeke
20.8.2017..
Dravljanina Hrvatske Mateja Matia (28) iz Zagreba iz provalije duboke 50 metara, u koju je upao vozei "nisan primeru", izvukli su uz pomo konopaca vatrogasci.
On je vozilom sletio s puta i završio u koritu Crne rijeke kod Mrkonji Grada.
Asfaltiran put Surjan-Racune
3.5.2017..
U selu Surjan kod Mrkonji Grada danas je pušten u upotrebu asfaltirani put duine oko šest kilometara koji mještane tog sela vee sa Banjalukom, a ukupna vrijednost radova je 510.000 KM.
Potpisan ugovor za izgradnju autoputa Banjaluka Mlinita
6.11.2016..
Direktor preduzea "Auto-putevi Republike Srpske" Dušan Topi i potpredsednik kineske kompanije "Pauer ajna - Sinohidro" za Evroaziju Jang Fan potpisali su danas u Rigi komercijalni ugovor za izgradnju autoputa od Banjaluke do Mliništa.
Ugovor bi trebalo da ubrza proceduru za odobravanje kredita od kineske Eksim banke, ime bi se finansirala izgradnja prve deonice navedenog autoputa, od Glamoana do Puta AVNOJ-a, duine 62 kilometra, saopšteno je iz "Auto-puteva Republike Srpske".
Odrano predavanje za djecu o saobraaju
14.9.2016..
U prostorijama Osnovne škole "Branko opi" u Bjelajcu kod Mrkonji Grada danas su predstavnici Agencije za bezbjednost saobraaja i Auto-moto saveza Republike Srpske u okviru preventivno-edukativne kampanje pod nazvmo 'Paljivo na putu do škole' odrali predavanje za djecu s ciljem poveanja bezbjednosti djece u saobraaju.
Asfaltirana Ulica Cara Lazara i izgraen novi most preko Breinog potoka
6.6.2016..
U naselju Podorugla u Mrkonji Gradu završeni su radovi na izgradnji novog mosta preko Brešinog potoka duine 14, a širine 5 metara i asfaltirano je 120 metara Ulice cara Lazara.
Ukupna vrijednost investicije je oko 100.000 KM, a sredstva je obezbijedila opština Mrkonji Grad kroz program kapitalnih investicija za 2016. godinu.
U toku kampanja ''Alkohol + volan = ubitana kombinacija''
30.12.2015..
Agencija za bezbjednost saobraaja Republike Srpske u saradnji sa Auto moto savezom Republike Srpske i Savjetom za bezbjednost saobraaja opštine Mrkonji Grad provodi preventivnu kampanju „Alkohol + volan = Ubitana kombinacija“ / „Srena Nova bez rtava“.
Kampanja koja e trajati do 31. januara 2016. godine ima za cilj poveanje nivoa bezbjednosti saobraaja u Republici Srpskoj kroz smanjenje broja vozaa koji u saobraaju uestvuju pod dejstvom alkohola.
Kinezi izradili studiju za autoput Banjaluka - Mlinita
4.11.2015..
Predstavnici kineske kompanije "Sinohidro", na osnovu potpisanog sporazuma iz decembra prošle godine o projektovanju i izgradnji autoputa Banjaluka - Mliništa, dionice od Glamoana do Puta AVNOJ-a, pripremili su i dostavili studijsku dokumentaciju neophodnu za završne pregovore o kreditu.
Usporen saobraaj zbog snijega
7.4.2015..
Saobraaj se ovog jutra odvija usporeno na putnim pravcima Šipovo - Kupres, Kotor Varoš - Tesli, Kneevo - Ugar, Gacko - Tjenište, Sarajevo - Foa, Sokolac - Rogatica i Vlasenica - Han Pijesak, zbog novih snjenih padavina, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske.
Iz AMS vozaima savjetuju da vonju prilagode stanju i uslovima na putu, te da na put ne kreu bez zimske opreme koja je do 15. aprila i zakonski obavezna.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Ostali naslovi
Ekipe oistile odron na putu Banjaluka - Jajce 24.10.2014.
Kampanja 'Vozai, kola je za nas, a oprez je za vas!'17.10.2014.
Kampanja: Zavei! Dosta prie, vei pojas!24.6.2014.
Puten za saobraaj pravac preko Manjae21.5.2014.
Put prema Banjaluci dolinom Vrbasa u prekidu19.5.2014.
Za obnovu ulica 153.000 KM13.5.2014.
Kinezi u maju alju prijedlog za autoput12.3.2014.
Saobraaj otean i usporen zbog snijega26.11.2013.
Toplo-hladno25.12.2012.
Snjeno nevrijeme paralisalo Srpsku20.12.2012.
Asfalt stigao u Barae20.7.2012.
Zavrena izgradnja pjeake staze uz tranzitni put7.11.2011.
Snijeg iskljuio struju i blokirao saobraaj21.10.2011.
Trotoari za bezbjedniji korak4.8.2011.
Planine prekrio majski snijeg17.5.2011.
Novi asfalt dobilo pet hiljada mjetana24.5.2010.
Ulice uskoro bez udarnih rupa27.4.2010.
Sela zavijana, saobraaj otean, nastava obustavljena11.3.2010.
Loi uslovi za rad posla sve manje11.11.2009.
Obnovljeni most puten u saobraaj30.10.2009.
: Arhiva
2015.
2014.
2013.
2012.
2011.
2010.
2009.
2008.
2007.
2006.
2005.
2004.
2003.
2002.
2001.
2000.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com