Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Iz grada
Privreda
Poljoprivreda
Saobraaj
Turizam
Zdravstvo
Iz Optine
Crna hronika
Ostalo iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Iz grada -
 
Odrana ponovna javna rasprava o nacrtu PPPPN TRC 'Balkana'

10.12.2015..

Ponovna javna rasprava o Nacrtu Prostornog plana podruja posebne namjene turistiko rekreacionog centra „Balkana“ je odrana 03.12.2015. godine u Skupštinskoj sali Opštine.

Raspravi su prisusvovali predstavnici  Nosioca izrade plana, Nosioci pripreme plana, lanovi Savjeta plana, predstavnici ovlaštenih institucija i organizacija te vlasnici nekretnina.

Nakon izlaganja plana od strane Nosioca izrade, naelnik odjeljenja Slobodan Rajkovi je otvorio raspravu, ime je data mogunost svim zainteresovanim licima da uestvuju u istoj. Najvei dio primjebi u toku rasprave je bio od strane mještana i vlasnika nepokrenosti vezano za pitanje putne infrastrukture.

Slobodan Rajkovi, naelnik odjeljenja za prostorno planiranje i komunalne poslove kae da e Opština Mrkonji Grad ovim planom dobiti jedan vrlo vaan  dokument.

''Osnovni cilj donošenja ovog plana jeste da definišemo  šta moemo da gradimo, a moemo samo ono što je predvieno planamom, koji usvaja Skupština'', rekao je Rajkovi. On je dodao da je ovaj prostorni plan podruja poebne namjene u uem dijelu kao regulacioni plan  i da e se na osnovu njega  moi graditi pojedini objekti koji su predvieni planom, i za koje nee biti potrebno donositi neke druge regulacione planove.

Jasna Guzijan, magistar arhitekture iz Institut za urbanizam, graevinarstvo  i ekologiju Republike Srpske rekla je da je u odnosu na nacrt došlo do odreenih izmjena u uem podruju centra prostornog plana balkana, te da se pristupilo novom javnom uvidu da bi se vidjele sve te izmjene koje su odstupile u odnosu na prvi nacrt.

''Najvanije izmjene odnose se na veu zonu kod samog ulaza prostora Balkana gdje je bio planiran auto-kamp i jedan manji prostor vikend naselja. Obzirom da smo ukinuli odreene zone hotelskih smještaja onda smo na toj površini planirali jedn vei hotelski kompleks koji bi podrazumijevao ispunjavanje svih onih programskih zadataka u smislu sadraja koji bi bili unutar tog kompleksa i to je jedna od naveih izmjena koja je u odnosu na prvi javni uvid sadrana ovim novim uvidom'', rekla je Guzijanova. Dodajui da ovo je jedna velika pohvala opštini Mrkonji Grad koja je poslije novog zakona i usvojenog Prostornog plana Repzblike Srpske donosi jedan ovakav plan posebnih namjena koji je spoj zaštite graditeljskog i kulturnog nasljea i afirmaciju turizma ali uz jednu aktivnu zaštitu.

Nosioci izrade plana e primjedbe, prijedloge i sugestije sa javne rasprave razmotriti i analizirati i usvojiti one koje su opravdane, a odbaciti one koje nisu. Nakon toga, utvruju Prijedlog plana koji treba da usvoji Skupština Opštine.

Izvor: www-mrkonjic-grad.rs.ba


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Balkana
Mrkonji Grad trai investitore za nove sadraje na Balkani 23.11.2018.
Utopio se mladi iz Ribnika 25.7.2017.
Utopio se mladi iz Ribnika 24.7.2017.
Obavjetenje: Javna rasprava u vezi Zoning plana podruja posebne namjene TRC 'Balkana' 14.2.2017.
Balkana pod opsadom policije: Inspekcija rui objekte Turistikog centra 27.5.2016.
Odrana konferencija za tampu u vezi sa utvrivanjem prava vlasnitva nad jezerima na Balkani 10.11.2015.
Potpisan ugovor o izvoenju radova na izgradnji trim staze na Balkani 7.10.2015.
Raspisan javni poziv za izbor najpovoljnijeg ponuaa za izgradnju trim staze na Balkani 4.8.2015.
Tinejder se utopio, Hitnu ekali skoro sat?! 16.7.2015.
Tinejder se utopio na Balkani 15.7.2015.
Balkana prepuna kupaa 7.7.2015.
Nesavjesnim isputanjem vode iz jezera na Balkani mjetanima priinjena materijalna teta 11.12.2013.
Voda u jezerima Balkana neispravna za kupanje 15.8.2013.
Izrada Prostornog plana za Balkanu - Javni poziv za prijedloge i sugestije 3.7.2013.
Manifestacija 'Dani kosidbe Balkana 2013' 7.6.2013.
ienje i ureenje Malog jezera na Balkani 29.5.2013.
Podmornica za vjenanja pod vodom! 25.10.2012.
Poela djeija kola glume ''Balakana 2012'' 25.7.2012.
Jezera mnogima zamijenila more 11.7.2012.
Balkana kao klizalite 16.2.2012.
Tragedija na Balkani: Krenuo da spasava utopljenika, pa se utopio i on 15.7.2011.
Dani kosidbe na Balkani 29.6.2011.
Prodaje se www.visitbalkana.com 10.5.2011.
Gdje je restoran? 2.11.2010.
Lokal u Banjaluci za cijelu Balkanu 15.3.2010.
Vidovi mijenjao imovinu prije odobrenja 5.12.2009.
Nemaju dozvolu, a hoe da grade stazu 9.10.2009.
Prirodne ljepote ekaju svjetske goste 25.8.2009.
Korporativna nekultura 31.7.2009.
Jovanu Vidoviu prijete tubom 28.7.2009.
Dani kosidbe Balkana 2008 - Foto-galerija 8.7.2008.
Januar na Balkani 10.1.2007.
Zatvorena Likovna kolonija Balkana 2006 1.8.2006.
Tee voda 'ladna 22.9.2005.
Proitajte jo i...
Potukla se etvorica Mrkonjiana, dvojica povrijeena 22.1.2018.
Utopio se mladi iz Ribnika 25.7.2017.
Utopio se mladi iz Ribnika 24.7.2017.
Tragedija kod Mrkonji Grada: Poginuo mladi 28.4.2016.
U rijeci Vrbas nestao voza Fijata 17.4.2016.
Osamdesetrogodinju enu usmrtio kombi 11.1.2016.
Horor kod Mrkonji Grada: Opljakani, oteti, pa isprebijani! 8.8.2015.
Tinejder se utopio, Hitnu ekali skoro sat?! 16.7.2015.
Tinejder se utopio na Balkani 15.7.2015.
Teka nesrea kod Mrkonji Grada, jedan mladi poginuo, dvojica povrijeena 17.6.2015.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com