Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 


Lisina okupila ljubitelje prirode

8.10.2006..

U organizaciji Udruenja gljivara iz Mrkonji Grada u petak je u ovom mjestu poela etvorodnevna manifestacija "Dani gljiva".

Gljivari iz vie mjesta BiH, Srbije i Hrvatske okupili su se u hotelu "Krajina", gdje su organizovali umjetniku radionicu.

Za subotu je zakazano skupljanje gljiva na planini Lisini. Ljubitelji prirode okupie se u selu ibovi na nadmorskoj visini od 1.300 metara.

"Nae udruenje za vrlo kratko vrijeme utvrdilo je vie od hiljadu razliitih vrsta gljiva na planini Lisini. Po biljnom svijetu ova planina je jedinstvena na naem podruju. Zanimljivo je da je od hiljadu vrsta obraenih gljiva, svega 20 odsto jestivo", kae predsjednik mrkonjikog Udruenja gljivara Boro Mari.

On  je napomenuo da e u subotu od 19 asova u Domu kulture biti otvorena izloba likovnih radova o gljivama koju su pripremili uenici osnovnih i srednjih kola. Odrae se i "trumpf partija" u Galeriji "Zato nije otiao Boro?" na Zelenkovcu.

Izloba gljiva otvorie se  i u nedjelju u 12 asova u hotelu "Krajina". Ovdje e se odrati i promocija knjige o gljivama Mirjane Davidov iz Beograda i Melise Budimir iz ipova, te degustacija jela od gljiva.

Gljivari i posjetioce izlobe moi e da uju predavanje najpoznatijih strunjaka iz ove oblasti sa prostora predratne Jugoslavije. Pokrovitelj izlobe je optina Mrkonji Grad.

Sveano zatvaranje zakazano je za ponedjeljak. Ovom prilikom uenici mrkonjikih osnovnih i srednjih kola moi e da pogledaju izlobu gljiva u hotelu "Krajina".

Slobodan Daki, "Glas Srpske" 6.10.2006


 

Podijeli na Facebook-u

Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Balkana: Otvorena izloba gljiva 1.10.2012.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Obuka za gljivare 29.2.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Vikend na Lisini 9.9.2009.
Promocija projekta Put gljiva 30.7.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Poeo proces deminiranja Lisine 15.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
IX 'Festival djeijeg dramskog stvaralatva RS' 25.9.2018.
Otvorena izloba Zvijezde i meuzvjezdani prostor 11.9.2018.
9. Meunarodni festival djeije pjesme 'Raspjevane pahuljice' 1.9.2018.
estitka povodom Kurban-bajrama 21.8.2018.
U nedjelju na Zelenkovcu 'Rat gra'ova' 16.8.2018.
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com