Naslovna strana www.mrkonjic-grad.com Login Login
Weather Forecast
 ta ima novo?
Aktuelnosti
Deavanja u gradu
Sa Balkane
Obavjetenja
Praznici
mrkonjic-grad.com
Iz grada
Sport
Kultura
Zanimljivosti
Biseri
 Mrkonji-Grad
O gradu
Priroda
Istorija
Mrkonji na Wikipediji
Foto-galerije
Vaniji telefoni
Karta grada
 Cyber MG
Poruke
Ljudi
Cyber kuhinja
Sjeanja
Zaboravljena vremena
Chat
Linkovi
 Usluge
Web dizajn
Reklamiranje
Sponzori
RSS 2.0

www.mrkonjic-grad.com
Na mrei od 2000.god.

www.kreativnije.com
Aktuelnosti -
 

 



Vikend na Lisini

9.9.2009..

Sa velikim zadovoljstvom pozivamo vas, poštovaoce prirode, da nam se pridruite zadnjeg vikenda u septembru (26. i 27.) na gljivarskom druenju pod nazivom "Vikend na Lisini”.

Dvodnevni program na planini iznad Mrkonji Grada ukljuuje pješaenje do vrha Lisine (oko 1400 mnv), sakupljanje gljiva i ljekovitog bilja u pratnji iskusnih vodia, izlobu i degustaciju gljiva, prigodna predavanja, promociju znaajne knjige i jedinstvene gljivarske mape, te štrumf party uz logorsku vatru.

Participacija se ne naplauje, a broj uesnika nije ogranien. Ako ste za pravu avanturu, moete provesti no u šatoru što znaajan broj uesnika planira uraditi.

Obeavamo uvijek velianstvenu Lisinu, dovoljno gljiva i bilja za sve, srdane sagovornike, vrhunske strunjake, daleke vidike, bistru izvorsku vodu, cvrkut ptica i toplotu vatre. Od uesnika oekujemo dobro raspoloenje i spremnost na nova saznanja.

Ukoliko ste zainteresovani za druenje, ueše moete potvrditi do ponedjeljka 21. septembra na e-mail gljive@gmail.com ili na broj +387 51 213 928 i +387 65 619 508.

„Vikend na Lisini“ za sad su podrali: Holandska razvojna organizacija SNV, Rafting klub „Kanjon“, Planinarsko ekološko društvo „Vidik“, Ekološki pokret Zelenkovac i Green Tour. Detaljan program moete proitati klikom na naslov!

PROGRAM

26.septembar

Od 8.00 do 10.00 Okupljanje uesnika kod jezera Balkana – 3 km od Mrkonji Grada na magistralnom putu Sarajevo-Biha.
U 10.00 pokret na Lisinu! Svim uesnicima bie poklonjene mape Lisine „Put gljiva“ pomou kojih e sami izabrati put kojim e, pratei postavljenu signalizaciju, doi do vrha Lisine. U ponudi su etiri puta – tri za pješaenje i jedan makadamski put kojim se moe i automobilom do vrha planine. Za svaki od ponuenih puteva obezbijedili smo vodie.
Od 10.00 do 16.00 svi uesnici e u pratnji vodia obilaziti najatraktivnija staništa gljiva, posjetiti jedinstveni Mikološki rezervat „Šibovi“ i do 16.00 h doi na vrh Lisine. Usput mogu mnogo nauiti o gljivama, biljkama, drveu, šumskom vou...
Od 16.00 do 20.00 bie organizovano razvrstavanje prikupljenih gljiva, te postavljanje kampa u blizini planinarskog doma i prekrasnog vidikovca. Za one koji iz nekog razloga ne ele noiti na Lisini preporuujemo povoljan alternativni smještaj u podnoju Lisine.
Od 20.00 loenje logorske vatre i štrumf party uz gitare...

27. septembar

Od 8.00 do 13.00 postavljanje izlobe gljiva i ljekovitog bilja, išenje jestivih gljiva i pripremanje gljivarskog kotlia, te gljivarenje u blioj okolini.
U 13.00 otvaranje izlobe gljiva. Procjenjujemo da e biti izloeno oko 300 vrsta jer smo ih uglavnom toliko nalazili prethodnih godina u ovom periodu.
Od 14.00 do 17.00 edukacija uesnika o brojnim tajnama iz svijeta gljiva i ljekovitog bilja, promocija knjige Branislava Uzelca „Gljive Srbije i zapadnog Balkana“, promocija mape „Put gljiva“, degustacija gljiva i druenje.
Izloba gljiva bie otvorena onoliko dugo koliko to same gljive budu dozvolile. Nadamo se da e to biti barem nekoliko dana.

Preporuke
Topla i udobna odjea i obua, kabanice ili kišobrani ukoliko bude kiše, dovoljno vode i hrane iako emo se potruditi da ih i sami obezbijedimo što više za sve.

Izvor: www.gljive.com


 

Podijeli na Facebook-u

Komentari na tekst

1. Savrsena organizacija, kao i ranije, a posto je Boro organizator ne moze da ne valja. Bice super, naravno. Pozdrav za sve koji se odluce da dodju na ovo predivno druzenje. Vidimo se na Lisini
Republika Srpska, 21.9.2009. 22:36:54 
2. hpd vitez iz viteza je zainteresiran za dolazak ali neznam jeli kasno sad za prijavu jer vidim da je rok bio do 21.09. ini mi se da bi gore navedeno okupljanje moglo biti interesantno. lisina je koliko vidim na slikama prelijepa a veliki smo ljubitelji prirode i gljiva i naravno druenja
tomo, 23.9.2009. 9:27:15 
Va komentar na tekst

Da biste poslali poruku morate biti registrovani na ovom sajtu.
Niste se jo registrovali?
Korisniko ime:
ifra:
Komentar:

Maksimalan broj slova po komentaru je 300.
Preostalo je jo slova.

 
Urednici sajta www.mrkonjic-grad.com ne odgovaraju za sadraj komentara posjetioca ovog sajta.
Urednici zadravaju pravo da komentare sa uvrijedljivim, vulgarnim i neprimjerenim sadrajem briu ili mijenjaju.
Ukoliko mislite da je neki od objavljenih komentara po bilo kom osnovu uvrijedljiv za vas, molimo da nas kontaktirate na adresu kontaktmrkonjic-grad.com sa zahtjevom da uklonimo neprimjereni komentar.
Donirajte novac u humanitarne svrhe!
Na istu temu: Gljivari
Obavjetenje: Obuka za odrivo sakupljanje gljiva 10.1.2018.
Priroda je puna darova, to je jedan veliki supermarket na otvorenom krcat organskom hranom 19.11.2014.
Ljubitelji prikupili oko 350 vrsta gljiva 29.9.2013.
Balkana: Otvorena izloba gljiva 1.10.2012.
Dani gljiva 2012 24.9.2012.
Dani gljiva 2012. 14.9.2012.
Obuka za gljivare 29.2.2012.
Gljivarima na Lisini sua ispraznila korpe 26.9.2011.
VII Dani gljiva u Mrkonjiu 12.9.2011.
Lisina dragulj prirode 12.10.2010.
Zavreni 7. Dani gljiva 7.10.2010.
Lisina jedinstven rezervat gljiva 27.9.2010.
7. Dani gljiva od 25. do 27.9.2010. 22.9.2010.
UNDP: 'Veze meu nama' 21.12.2009.
Vikend na Lisini - Izvjetaj 12.12.2009.
Ljubitelji prirode na Lisini 28.9.2009.
Promocija projekta Put gljiva 30.7.2009.
Pronaena rijetka biljna vrsta na Lisini 9.7.2009.
Organizovana posjeta farmi gljiva 18.5.2009.
Poeo proces deminiranja Lisine 15.5.2009.
Sauvati blago planine Lisine 19.12.2008.
Sa mapom lake kroz gljivarske puteve 8.12.2008.
Radionica o uzgoju gljiva 26.11.2008.
Dani gljiva 5 - pregled deavanja 4.10.2008.
Dani gljiva 5 - Foto galerija 1.10.2008.
Dani gljiva 2008. 19.9.2008.
Zatieno najvanije stanite gljiva na Lisini 25.6.2008.
I etvrti put uspjeno 8.10.2007.
Dani gljiva 2007. 17.9.2007.
Lisina okupila ljubitelje prirode 8.10.2006.
Za stomak i oko 4.10.2005.
Zatitimo Lisinu! 30.11.2004.
Gljivarski vikend 21.10.2004.
Druguje sa gljivama 26.5.2004.
Udruenje gljivara i ljubitelja prirode 17.4.2003.
Proitajte jo i...
U ponedjeljak promocija Monografije O Petar Koi 23.6.2018.
Oslikan Mrkonji Grad 28.5.2018.
U ponedjeljak 'Djeca pjevaju gradu' 18.5.2018.
Maliani Djeijeg vrtia obiljeili dolazak proljea 10.5.2018.
Akcija proljetnog ureenja grada 24.4.2018.
Hristos Vaskrse! 8.4.2018.
Sretan Uskrs! 1.4.2018.
Mrkonji Grad dobija novo mjesto za zabavu, Meridian stie u tvoj komiluk 23.3.2018.
Vee Mrkonjiana u Beogradu - obavjetenje 14.3.2018.
Srean 8. mart! 8.3.2018.
 Copyright © 2000-2018.  Kreativnije.com